RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

50 lat temu Jorge Bergoglio przyjął święcenia kapłańskie

Papież przyjął święcenia na cztery dni przed swoimi trzydziestoma trzecimi urodzinami z rąk metropolity Kordoby Ramona Jose Castellano (fot. Unkel/ullstein bild via Getty Images)

Mija 50 lat kapłaństwa papieża Franciszka. Rocznicę odnotowują włoskie i watykańskie media. Z całego świata napływają do Watykanu życzenia i gratulacje.

Papież przeszedł zabieg. Trzymano to w tajemnicy

Przed kilkoma miesiącami w tajemnicy papież Franciszek poddał się zabiegowi usunięcia zaćmy – podał w niedzielę rzymski dziennik „Il Messaggero”. O...

zobacz więcej

Papież przyjął święcenia na cztery dni przed swoimi 33. urodzinami z rąk metropolity Kordoby Ramona Jose Castellano.

W związku z rocznicą we wszystkich kościołach diecezji rzymskiej odmawiana jest modlitwa w intencji biskupa Rzymu. Wierni proszą w niej, by Bóg prowadził i wspierał papieża swoją łaską.

W filmotece watykańskiej odbędzie się prezentacja filmu „Nasz papież”. Poczta watykańska wypuściła z okazji rocznicy dwa znaczki.

Włoskie media poświęcają wiele miejsca innowacyjnemu charakterowi ponad siedmioletniego pontyfikatu. Przypominają, że papież przeprowadza rewolucyjną reformę kurii rzymskiej, przywołują jego słowa o tym, że Kościół powinien być szpitalem polowym dla ludzi zranionych przez życie, biednych i szukających Boga.

źródło:
Zobacz więcej