RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Schetyna grozi: Każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie rozliczony

Grzegorz Schetyna zapowiada rozliczanie sędziów. (fot. PAP/Paweł Supernak)

Wprowadzana pod osłoną nocy w rocznicę stanu wojennego ustawa specjalna łamiąca kręgosłupy sędziom to hańba; każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie potępiony i rozliczony – napisał na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Koniec z anonimowym hejtem antyrządowych sędziów. Czego dotyczy nowy projekt PiS

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt nowelizacji ustawy, który zakłada m.in. kary finansowe dla sędziów przekraczających swoje...

zobacz więcej

Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw, który wprowadza m.in. możliwość złożenia sędziego z urzędu oraz dokonuje zmian w procedurze wyboru I Prezesa SN.

Projekt nakłada też na sędziów obowiązek poinformowania, do jakich partii należeli, w jakich stowarzyszeniach działają oraz jakim nickiem się posługują w portalach społecznościowych.

Wpis szefa PO to odniesienie do tweeta prawnika Marcina Matczaka: „Proszę polityków opozycji, aby zapewnili polskich sędziów, że jeżeli aparat represji dyscyplinarnych dotknie ich pod rządami PiS, po zmianie władzy ci sędziowie będą traktowani przez praworządną Polskę jak bohaterowie, a osoby nadużywające uprawnień dyscyplinarnych będą osądzone”.

źródło:
Zobacz więcej