Oto najlepsza tenisistka roku

23-letnia tenisistka otrzymała 82 procent głosów w plebiscycie WTA (fot. Andy Cheung/Getty Images)

Australijka Ashleigh Barty została uznana za najlepszą tenisistkę 2019 r. Odkryciem sezonu wybrano Kanadyjkę Biancę Andreescu, natomiast Szwajcarka Belinda Bencic została wyróżniona w kategorii „powrót roku”.

Caroline Wozniacki kończy z tenisem po Australian Open

Caroline Wozniacki poinformowała w mediach społecznościowych o zakończeniu kariery. Duńska tenisistka polskiego pochodzenia pożegna się z kortem po...

23-letnia tenisistka otrzymała 82 proc. głosów w plebiscycie WTA. Liderka światowego rankingu w minionym sezonie wygrała m.in. wielkoszlemowy turniej French Open.Oprócz triumfu w Paryżu Barty ma na koncie również zwycięstwa w imprezach w Miami, Birmingham oraz w kończącym sezon turnieju w Shenzen.

Odkryciem roku wybrano Kanadyjkę Biancę Andreescu, triumfatorkę wielkoszlemowego US Open, natomiast Szwajcarka Belinda Bencic została wyróżniona w kategorii „powrót roku”.

WTA Tour 2019 obejmuje turnieje wielkoszlemowe (organizowane przez Międzynarodową Federację Tenisową), turnieje kategorii WTA Premier Series i WTA International Series, Puchar Federacji (organizowane przez ITF), kończące sezon zawody WTA Elite Trophy i WTA Finals.