RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Robert Kubica rozpoczyna testy w serii wyścigowej DTM

Od środy Robert Kubica będzie jeżdził na testach w teamie BMW DTM (fot. Facebook/BMW Motorsport)

Robert Kubica, który w tym roku rywalizował w Formule 1, w środę pojawi się na hiszpańskim torze wyścigowym Jerez. Polak weźmie udział w testach zespołu BMW. Niemiecki team przygotowuje się do startu w serii wyścigowej DTM (Deutsche Tourenwagen Masters).

Kubica weźmie udział w testach DTM. Za kierownicą bmw

BMW potwierdziło w czwartek, że Robert Kubica weźmie udział w testach serii DTM. Jazdy odbędą się pomiędzy 10 a 13 grudnia.

zobacz więcej

Polak i Brytyjczyk Nick Yelloly (dla BMW wygrał wyścigi China GT Series) są w grupie debiutantów DTM. Będą jeździli samochodem BMW M4 Turbo DTM, a ich przydatność ocenią doświadczeni kierowcy zespołu: Marco Wittmann i Philipp Eng.

Wittman triumfował w serii DTM dwa razy (w sezonie 2014 i 2016), startował w wyścigach już 112 razy i odniósł 15 zwycięstw. Eng jest zawodnikiem ekipy BMW od dwóch lat, w tym czasie raz wygrał i pięć razy stawał na podium.

Polak – po nieudanym tegorocznym sezonie w Formule 1 – rozstał się z brytyjskim zespołem Williams, dla którego w 2019 roku zdobył jeden punkt. W nadchodzącym sezonie Kubica być może będzie kierowcą testowym w jednej z ekip F1 (mowa jest o teamach: Racing Point i Haas). Polak bierze też pod uwagę starty właśnie w DTM.

źródło:

Zobacz więcej