RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Mam nadzieję, że polskie startupy będą stawać się światowymi koncernami

– Dziękuję za uczestnictwo w piątej edycji „Startupów w Pałacu”, która tym razem została zatytułowana „Ekspansja”, bo o tym przede wszystkim chcieliśmy z jednej strony dyskutować, a z drugiej to właśnie chcieliśmy oceniać i za to przedstawicieli startupów doceniać – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Ponad 65 mln zł dla twórców startupów. „Zatrzymać młodych”

Od 22 czerwca br. do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej we wschodniej...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda wziął w poniedziałek udział w spotkaniu pt. „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”.

– Konkurs prowadzimy tym razem, po to, żeby wyłonić zwycięzców, którzy będą mieli możliwość realizowania się w obrocie zagranicznym jeszcze bardziej niż dotychczas – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Chcemy stworzyć dla tych firm i dla tych ludzi jeszcze większe możliwości otwarcia się na rynki zagranicznej – zaznaczył. Jak podkreślił, „to są firmy, które nie są takimi startupami zupełnie początkującymi. To są firmy, które mają już za sobą jakiś sukces”.

– To są firmy, które mają już punkt zaczepienia. Zakładamy, że to są firmy w dalszym ciągu ze swoimi projektami, ze swoimi pomysłami ze swoim sposobem działania tak innowacyjne, że są szanse na dalszy dynamiczny rozwój i być może w perspektywie przestaną być startupami, a staną się normalnymi firmami, które powoli będą się rozbudowywały aż do wielkości koncernu – powiedział prezydent.

Tegoroczne wydarzenie pt. „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA” dedykowane było polskim innowacyjnym startupom, które stworzyły gotowy do wdrożenia produkt, usługę lub technologię oraz mają już pierwsze doświadczenia w ekspansji na rynki zagraniczne.

Nagroda dla laureatów konkursu to udział w misji biznesowej, ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Wyróżnienie przyznane przez prezydenta RP jest uhonorowaniem przedsiębiorców, którzy w swoich działaniach wspierają innowacyjny rozwój gospodarczy Polski i stanowią wzór do przedsiębiorczości.


„Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”. Spotkanie z udziałem prezydenta

Wsparcie innowacyjnych polskich firm

„Startupy w Pałacu” to projekt, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

W ramach projektu organizowane są publiczne prezentacje najciekawszych inicjatyw biznesowych przed potencjalnymi inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych i organizacji typu venture capital, tzw. aniołami biznesu oraz ambasadorami zagranicznych państw.„Prezydent: start-upy to istotna część innowacyjnej gospodarki

Ranking najlepszych stref ekonomicznych. Dwie z Polski w światowej czołówce

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się na drugim miejscu rankingu fDi Magazine realizowanego przez „Financial Times”. Ósme miejsce...

zobacz więcej

Poprzednie edycje

Dotychczas odbyły się cztery edycje projektu „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r., „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r., „Startupy w Pałacu_GLOBAL” w październiku 2017 r. oraz „Startupy w Pałacu_KOOPERACJA” w maju 2018 r.

Podczas dwóch pierwszych edycji projektu 20 polskich startupów mogło zaprezentować się przed Prezydentem RP i zaproszonymi gośćmi. Startupy otrzymały specjalne paszporty, które pozwoliły im wziąć udział w zagranicznych misjach gospodarczych Prezydenta RP. Dotychczas odbyło się 5 takich wyjazdów: do Szwajcarii, Szwecji, Izraela, Finlandii oraz Słowenii. Dodatkowo w efekcie ww. konferencji część startupów nawiązała relacje biznesowe z obecnymi na spotkaniach firmami.

Podczas III edycji projektu, która odbyła się w październiku 2017 r., swoje pomysły prezentowali przedstawiciele startupów gotowych do ekspansji globalnej. Zaproszonymi gośćmi byli aniołowie biznesu oraz fundusze venture capital z kraju i zagranicy, przedstawiciele największych przedsiębiorstw innowacyjnych z kraju oraz zagranicznych firm działających w Polsce, a także instytucje publiczne.

Podczas IV edycji „Startupów w Pałacu” odwrócone zostały role obowiązujące podczas tradycyjnego pitchu. Na scenie przedstawiciele pięciu polskich firm (prezesi i dyrektorzy odpowiedzialni za obszar B+R) zaprezentowali swoje dotychczasowe doświadczenia we współpracy ze startupami i wskazali perspektywy rozwoju przyszłych relacji biznesowych. Po spotkaniu odbył się mentoring pomiędzy grupą ponad 70 startupów i ok. 40 firm.

W ramach projektu organizowane są cyklicznie „Śniadania startupowe” oraz konferencje tematyczne.


Prezydent: jeśli mówimy o gospodarce innowacyjnej, to musimy inwestować w przemysł

źródło:

Zobacz więcej