RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina w pobliżu siedziby prezydenta Meksyku. Są ofiary śmiertelne

Sprawca miał wejść „za potrzebą” na podwórko jednego z budynków mieszkalnych (fot. Reuters/Nadya Murillo)

Cztery osoby zginęły podczas strzelaniny tuż obok Pałacu Narodowego, siedziby prezydenta, w historycznym centrum miasta Meksyk - poinformowały władze. W czasie incydentu Andresa Manuela Lopeza Obradora nie było w stolicy.

Strzelanina gangsterów narkotykowych z policją. 14 osób nie żyje

14 osób, w tym 4 policjantów, zginęło w sobotę w strzelaninie między policją i prawdopodobnie członkami kartelu narkotykowego w meksykańskiej...

zobacz więcej

Według wstępnych ustaleń policji uzbrojony mężczyzna wszedł „za potrzebą” na podwórko jednego z budynków mieszkalnych w wąskiej uliczce prowadzącej do Pałacu Narodowego.

Gdy mieszkańcy domu zwrócili mu uwagę na niestosowne zachowanie, wyciągnął pistolet i zastrzelił trzech z nich, a dwóch ranił. Interweniująca policja zabiła przestępcę.

22 kwietnia tego roku, po masakrze 14 osób we wschodnim stanie Veracruz, prezydent Andres Manuel Lopez Obrador obiecał, że w ciągu sześciu miesięcy doprowadzi do zmniejszenia przemocy w kraju dzięki skierowaniu do walki z przestępczością zorganizowaną nowo powołanej przez niego formacji militarnej - Gwardii Narodowej złożonej z wojskowych i członków policji.

Pod koniec października Obrador przyznał, że ustanowiony przez niego półroczny termin upłynął bez uzyskania rezultatów.

źródło:

Zobacz więcej