RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gala boksu: Anthony Joshua zwycięża z Andym Ruizem Jr.

Dla Brytyjczyka był to rewanż za przegraną walkę w czerwcu (fot. Reuters/Andrew Couldridge)

Anthony Joshua zrewanżował się Meksykaninowi Andy'emu Ruizowi Jr. i zwyciężył jednogłośnie na punkty na gali w Arabii Saudyjskiej. Stawką pojedynku wagi ciężkiej były pasy mistrzowskie federacji WBO, WBA, IBF i IBO. Brytyjczyk odzyskał te pasy po tym, jak stracił je w czerwcu przegrywając, jedyny raz w karierze, właśnie z Ruizem.

Gala boksu: Dillian Whyte pokonał Mariusza Wacha

Polski bokser Mariusz Wach zmierzył się dziś z Brytyjczykiem Dillianem Whyte'em. Jednogłośną decyzją sędziów pojedynek wygrał Whyte. Do pojedynku...

zobacz więcej

Pojedynek przez wielu ekspertów był określany jako „walka roku” i kibice nie mogli być zawiedzeni. Z obu stron padały mocne, celne ciosy.

To była 24. walka Joshuy w profesjonalnym boksie. Ma na koncie jedną przegraną - z czerwca, właśnie z Ruizem. Tym razem widać było, że podszedł do walki ambicjonalnie i nie zależało mu na tym, by znokautować rywala, ale by zwyciężyć.

– Chciałem pokazać, że jestem w stanie też mądrze walczyć. Kiedyś chodziło mi wyłącznie o to, żeby rywala jak najszybciej położyć na deskach. W tej walce udowodniłem, że umiem też boksować. Jestem nadal głodny sukcesów i pozostanę skromny. Dziękuję Andy tobie i twojej rodzinie – powiedział po walce 30-letni Brytyjczyk.

Pierwszy pojedynek odbył się w Nowym Jorku, w słynnej hali Madison Square Garden. Na miejsce powtórki wybrano – nie bez kontrowersji – Ad-Dirijję, na przedmieściach stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu.

Na trybunach specjalnie na tę okazję zbudowanej hali zasiadło 15 tysięcy widzów. Bilety na "Bitwę na wydmach" - jak określany jest pierwszy w historii pojedynek o tytuł w wadze ciężkiej na Bliskim Wschodzie - kosztowały od 500 zł do nawet... 50 tys. złotych. Gigantyczne są też gaże, które wyniosły 70 mln dolarów dla Joshuy i 10 mln dla Ruiza.

źródło:
Zobacz więcej