RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w popularnej galerii: Wypchnął 6-latka z balkonu, bo chciał być w telewizji

Rozpoczął się proces nastolatka, który na początku sierpnia został zatrzymany po tym, jak wypchnął 6-letniego chłopca z platformy widokowej znajdującej się na 10. piętrze galerii Tate Modern w Londynie. Oskarżony o usiłowanie zabójstwa przyznał się i zeznał, że zrobił to, bo chciał być w telewizji.

6–letni chłopiec wypadł z 10. piętra galerii. Policja zatrzymała 17-latka

6-letni chłopiec, który wypadł z 10. piętra słynnego muzeum sztuki współczesnej Tate Modern w Londynie jest w stanie krytycznym. Policja zatrzymała...

zobacz więcej

W sierpniu tego roku, kiedy doszło do tragedii, sprawca był jeszcze niepełnoletni; 18-lat ukończył dopiero niedawno.

Nastolatek wypchnął 6-latka z tarasu widokowego, a ten spadł na dach znajdujący się pięć pięter niżej. Dziecko w stanie krytycznym zostało przetransportowane do szpitala. Od tamtej pory trwa jego intensywna rehabilitacja.

„Życie zatrzymało się dla nas cztery miesiące temu. (…) Jesteśmy wyczerpani i nie wiemy, dokąd to wszystko prowadzi, ale idziemy dalej” – przekazała rodzina poszkodowanego w oświadczeniu opublikowanym przez policję.

W piątek, w czasie przesłuchania, nastolatek jednoznacznie przyznał się do próby zabójstwa, choć linia obrony jest trochę inna – że cierpi z powodu autyzmu, ma zaburzenia osobowości i kompulsywne zachowania.

Jak wynika z zeznań, nastolatek po ujęciu powiedział strażnikom galerii, że przyszedł tam już z zamiarem zabicia, bo chciał być w telewizji.

Tate Modern to brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej. W 2018 roku było najbardziej popularną atrakcją turystyczną w całym Zjednoczonym Królestwie. Odwiedziło je niemal 6 mln turystów.

źródło:
Zobacz więcej