RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Commerzbank: Rok na sprzedaż mBanku

„Wszystko przebiega w bardzo uporządkowany sposób” (fot. Shutterstock/Konektus Photo)

Niemiecki Commerzbank chce sprzedać udziały w swojej spółce córce, mBanku, do końca 2020 r. – poinformował w wywiadzie dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung" prezes Commerzbanku Martin Zielke.

ING BSK chce przejąć mBank. Powstaje zespół specjalistów

Holendersko-polski bank może zdecydować się na przejęcie swojego najbliższego konkurenta – pisze wtorkowa „Rzeczpospolita”. To wyniosłoby go na...

zobacz więcej

– Przebieg takiego procesu jest zawsze trudny do przewidzenia, ale naszą ambicją jest zakończyć go do końca przyszłego roku – mówił szef czwartego co do wielkości banku Niemiec; zapewnił, że „wszystko przebiega w bardzo uporządkowany sposób”.

Dopytywany, dlaczego Commerzbank zdecydował się na pozbycie się „perły”, jakim jest działający w Polsce mBank, Zielke odparł, że chodzi o m.in. o uwolnienie około 1 mld euro kapitału własnego. Wraz z pieniędzmi ze sprzedaży ma on zostać zainwestowany w „główny obszar działania firmy”.

Commerzbank ogłosił zamiar sprzedaży udziałów w mBanku we wrześniu. Uzyskane pieniądze mają być przeznaczone na restrukturyzację firmy: koszty redukcji miejsc pracy i zamykania oddziałów.

Frankfurcki bank jest właścicielem 69,3 proc. udziałów w polskiej spółce córce.

źródło:

Zobacz więcej