RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje więzień pobity w zakładzie karnym

„Dotychczas nie dochodziło między nimi do konfliktów” (fot. Shutterstock/ FOTOKITA)

W zakładzie karnym w Wierzchowie doszło do bójki dwóch skazanych. Mimo natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy ciężko pobity więzień zmarł. Dyrektor więzienia powołał zespół, który ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Śmierć w celi. Nie żyje Brunon Kwiecień

Brunon Kwiecień, skazany prawomocnie w 2017 r. na 9 lat więzienia za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm, zmarł w Zakładzie Karnym nr...

zobacz więcej

Jak poinformowała w rozmowie z portalem tvp.info ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, do zdarzenia doszło w zakładzie w Wierzchowie we wtorek w celi, gdzie przebywało dwóch więźniów.

Jeden z mężczyzn zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Nie zdołali go uratować funkcjonariusze.

– Dotychczas nie dochodziło między nimi do konfliktów, nie było też żadnych symptomów mogących wskazywać na wybuch agresji. Sprawca pobicia odmówił wyjaśnień, dlaczego zaatakował współwięźnia. Zmieniono mu już klasyfikację na więźnia niebezpiecznego i przeniesiono na oddział specjalny – relacjonuje Krakowska.

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie powołał zespół, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Niezależne postępowanie prowadzi prokuratura.

źródło:
Zobacz więcej