RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBŚP pomogło znaleźć w Niemczech magazyn z narkotykami za milion euro

Policjanci z Niemiec i Polski zatrzymali sześciu członków narkogangu (fot. Policja)

Dzięki ustaleniom operacyjnym funkcjonariuszy gorzowskiego CBŚP, w hali na terenie powiatu Havelland w Brandenburgii, odkryto magazyn z narkotykami za ponad milion euro. Podczas akcji polskiej i niemieckiej policji przejęto 191 kg marihuany i 20 kg haszyszu. Narkotyki przygotowane już były do wysyłki.

CBŚP rozbiło międzynarodowy gang. Grupa mogła przemycić nawet 4 tony narkotyków

4 tony narkotyków mógł przemycić międzynarodowy gang rozbity przez Centralne Biuro Śledcze Policji wspólnie ze służbami z Holandii, Szwecji,...

zobacz więcej

Policjanci CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego ustalili, że na terenie Niemiec działa międzynarodowa grupa zajmująca się przemytem i handlem narkotykami. Gang miał się zajmować przede wszystkim obrotem marihuaną i jej pochodnymi. Funkcjonariusze ustalili także operacyjnie, że przestępcy mają na terenie Brandenburgii magazyn, w którym przechowywane są narkotyki.

Informacje o swoich odkryciach przekazali kolegom z Krajowego Urzędu Kryminalnego Policji Brandenburgii. Od tej pory obie służby ściśle ze sobą współpracowały. Najważniejsze było przechwycenie narkotyków zanim zostaną wyekspediowane dalej.

CBŚP rozbiło międzynarodowy gang. Grupa mogła przemycić nawet 4 tony narkotyków

4 tony narkotyków mógł przemycić międzynarodowy gang rozbity przez Centralne Biuro Śledcze Policji wspólnie ze służbami z Holandii, Szwecji,...

zobacz więcej

Trawka z wiadra

Policjanci z Niemiec i Polski uderzyli 27 listopada zatrzymując sześciu członków narkogangu. Według śledczych na czele grupy miał stać 45-letni Niemiec z Berlina. Razem z nim zatrzymano 31-letniego Chorwata, dwóch Polaków w wieku 28- i 31 lat oraz dwóch Niemców: 26- i 40-latka. Służby na razie nie chcą zdradzić jakie role pełnili w gangu nasi rodacy.

Potwierdziły się także informacje gorzowskiego CBŚP o magazynie gangu. Funkcjonariusze wkroczyli na teren jednej z posesji w powiecie Havelland w Brandenburgii. Narkotyki znajdowały w magazynie o wielkości ponad 5.5 tys. m². Marihuana była ukryta w plastikowych wiadrach na 28 europaletach. Podczas akcji znaleziono także walizkę z 20 kg haszyszu. Niemiecka policja oszacowała wartość przechwyconych narkotyków na ponad milion euro.

Ponadto okazało się, że w magazynie wcześniej znajdowała się plantacja marihuany. W hali znaleziono także urządzenia do pozyskiwania oleju konopnego. – To jedno z największych przejęć narkotyków na terenie Brandenburgii w ostatnich latach. Jest efektem wielomiesięcznego śledztwa. Współpraca między policją Brandenburską, a kolegami i koleżankami z polskiej policji była bardzo dobra – podkreślił Roger Höppner, wiceprezydent Policji Kraju Związkowego Brandenburgii.

źródło:
Zobacz więcej