RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny sędzia podejrzewany o jazdę pod wpływem alkoholu odsunięty od obowiązków

Policjanci wraz z prokuratorem udali się do domu sędziego (fot. Shutterstock/ Freedomz)

Sędzia Sądu Rejonowego w Wągrowcu w woj. wielkopolskim, który w minionym tygodniu prowadził samochód pod wpływem alkoholu, został na miesiąc odsunięty od pełnienia obowiązków.

Pijany sędzia leżał na ulicy w Lublinie. „Miał opuszczone spodnie i bieliznę”

W centrum Lublina kompletnie pijany sędzia z opuszczonymi spodniami i bielizną leżał na chodniku – informuje portal lublin112.pl. Na miejscu...

zobacz więcej

Prezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu sędzia Daniel Jurkiewicz poinformował, że informację od prokuratury na temat prowadzonego w tej sprawie śledztwa uzyskał w piątek.

– Na podstawie art. 130 par. 1 ustawy o ustroju sądów powszechnych została zarządzona miesięczna, natychmiastowa przerwa w czynnościach sędziego – przekazał.

– Zostało wszczęte postępowanie, śledztwo, czyli tym samym, zgodnie z kodeksem postępowania karnego, musi być uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu. W tej sytuacji, z uwagi na dobro wymiaru sprawiedliwości, na powagę sądu, podjąłem taką decyzję – powiedział sędzia Jurkiewicz.

25 listopada ok. godz. 17.30 pracownicy jednej ze stacji benzynowych w Wągrowcu poinformowali policję o kierowcy, który ich zdaniem był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze na podstawie monitoringu ustalili, że sprawa dotyczy jednego z sędziów wągrowieckiego sądu.

Policjanci wraz z prokuratorem udali się do domu sędziego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ponieważ test został przeprowadzony trzy godziny po odjeździe sędziego ze stacji benzynowej, przewieziono go do szpitala, gdzie trzykrotnie pobrano mu krew do badań.

Wyniki badań krwi sędziego mają być znane w ciągu dwóch tygodni.

Prezes sądu w Wągrowcu przekazał, że sędzia, którego dotyczy sprawa, od zeszłego tygodnia przebywa na zwolnieniu lekarskim.

źródło:

Zobacz więcej