RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jachira: Nie dajmy sobie wmówić, że kornik drukarz niszczy polską przyrodę

– Nie dajmy sobie wmówić, że kornik drukarz niszczy polską przyrodę, bo on jest też częścią tej przyrody. Przyroda wie, co robi, jeżeli tylko jej nie będziemy przeszkadzać – powiedziała Radiu Plus Klaudia Jachira. Posłanka KO została poproszona o komentarz ws. narastającego problemu z kornikiem drukarzem.

Jachira na inauguracji sejmowego zespołu. Zobacz, co wtedy robiła [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie z Sejmu. Widać na nim, jak na posiedzeniu parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet przewodnicząca prosi o zgłaszanie...

zobacz więcej

Posłanka KO pracuje w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. Na pytanie o to, jaki obszar Polski zajmują lasy, odpowiedziała wymijająco. – Mamy powierzchniowo dużo lasów kiepskiej jakości, nie wiem – powiedziała.

– Nie opierajmy się tylko na danych – odpowiedziała dopytywana, czy jest w stanie podać wielkość w hektarach.

– Nie jest ważna ilość bezwzględna lasów, ważna jest jakość – mówiła indagowana dalej posłanka. Pytana o ich jakość, miała problemy z udzieleniem precyzyjnej odpowiedzi.

– Mamy coraz starsze czy coraz młodsze lasy? – nie rezygnował prowadzący program. – Mamy bardzo dużo młodych drzew – odpowiedziała posłanka.

– Zmartwię panią: w ostatnich 70 latach średni wiek drzew wzrósł z 44 do 57 lat – zauważył prowadzący. – No i co to jest? To nawet nie jest ośmioletni chłopczyk, jakby drzewo przełożyć na człowieka. 80-letnie drzewo też nie ma żadnych korzyści. Prawdziwe drzewo przynosi pożytek powyżej 150-200 lat – zapewniała posłanka.

Klaudia Jachira zapytana o to, czy czuje się dobrze przygotowana do pracy w Sejmie i w komisji ochrony środowiska, odpowiedziała: „Czuję się dobrze przygotowana, ponieważ mam wartości i dla mnie ochrona środowiska jest bardzo ważna”. – Dane statystyczne można uzupełnić w 30 sekund – podsumowała.

źródło:
Zobacz więcej