RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmasakrowane zwłoki w lesie na Lubelszczyźnie. Mężczyzna zgwałcony przez Białorusinkę

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok ws. mordu ze szczególnym okrucieństwem w miejscowości Dołha (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny z Międzyrzeca Podlaskiego. Oprawcy – Galina J. i Michał W. – przed śmiercią zgwałcili swoją ofiarę. Za zbrodnię trafią za kraty na 25 lat.

Zabójstwo 10-latka. Matka na zeznaniach w prokuraturze

38-latka, która podejrzewana jest o zamordowanie swojego syna, została przewieziona w niedzielę na przesłuchanie do prokuratury – dowiedziało się...

zobacz więcej

Sprawę opisuje „Dziennik Wschodni”. Do morderstwa doszło w grudniu 2017 r. w miejscowości Dołha, niedaleko Białej Podlaskiej.

Zmasakrowane zwłoki 32-latka z Międzyrzeca Podlaskiego odnaleźli spacerowicze. Niedługo później sprawcy mordu zostali zatrzymani przez policję.

Mężczyzna, który został zamordowany, był w bliskich relacjach z Natalią M. i Galiną J. – Białorusinką, matką czworga dzieci. Pożyczył od kobiet pieniądze – 900 zł. Za to, że w wyznaczonym terminie nie oddał długu, postanowiły go zastraszyć.

Jak tłumaczyła Natalia M., którą ostatecznie oskarżono o pomocnictwo w zabójstwie, „mieliśmy go tylko pobić i zgwałcić”. „To ona wywabiła Roberta z jego mieszkania. Na zewnątrz czekał na niego Michał W. – nowy chłopak Galiny. Kilka razy kopnął 32-latka w twarz i uderzył kijem baseballowym w głowę. Wrzucił mężczyznę do bagażnika swojego samochodu, po czym razem z Galiną J. pojechali w kierunku Sitna. Po drodze raz jeszcze pobili 32-latka” – opisuje dziennik.

Mężczyznę wywieźli do lasu. Tam Galina J. zgwałciła ofiarę wibratorem i oddała na niego mocz. Wszystko nagrali telefonem. Konającego mężczyznę zostawili w lesie.

Lubelski sąd wymierzył oskarżonym Galinie J. i Michałowi W. kary po 25 lat więzienia i 80 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny. Natalię M. sąd skazał na pięć lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło:
Zobacz więcej