RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Sędzia nie powinien być w miejscu, gdzie protestuje oskarżony przez prokuraturę polityk”

– Sami szkodzicie sędziom, bo stawiacie ich w takiej sytuacji, że muszą słuchać Frasyniuka i Piniora – powiedział w programie „Gość Wiadomości” wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, zwracając się do polityków Platformy Obywatelskiej. – Proszę nie zabierać sędziom praw obywatelskich – ripostował Robert Kropiwnicki z PO.

Sędzia, który protestował w obronie Juszczyszyna, przewodniczy procesowi Piniora

Sędzia Marek Górny, który protestował we Wrocławiu na wiecu w obronie sędziego Pawła Juszczyszyna, prowadzi m.in. proces Józefa Piniora w sprawie...

zobacz więcej

W niedzielę we Wrocławiu odbył się protest opozycji w obronie sędziego Pawła Juszczyszyna. Na wiecu pojawił się także sędzia, który prowadzi m.in. proces Józefa Piniora w sprawie korupcji.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta ocenił, że sędzia nie powinien być w miejscu, gdzie protestuje oskarżony przez prokuraturę polityk.

Zwrócił się też do polityków PO. – Sami szkodzicie sędziom, bo stawiacie ich w takiej sytuacji, że muszą słuchać Frasyniuka, który lży innych ludzi, muszą słuchać Piniora, waszego kolegi, który jest oskarżony o korupcję – powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości.

Robert Kropiwnicki z PO ripostował, że wszyscy obywatele mają prawo protestować.

– Proszę nie zabierać sędziom praw obywatelskich, bo muszą się wypowiadać w sprawach publicznych – mówił polityk Platformy.

źródło:
Zobacz więcej