RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Robert i Anna Lewandowscy zachwycili na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA]

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki (fot. PAP/ EPA/YOAN VALAT)

On – wybitny piłkarz, jeden z najlepszych na świecie. Ona – uznana trenerka, dietetyczka, osobowość medialna. Jedno z najbardziej zapracowanych małżeństw w Polsce nieczęsto pozwala sobie na wspólne wyjścia. Gala „Złotej Piłki” to jedna z niewielu okazji, by Robert i Anna Lewandowscy zaprezentowali się światu w strojach wieczorowych. A szkoda, bo – jak zwykle – wypadli wspaniale.

Oczy wszystkich kamer skierowane na nich. Robert w gustownym garniturze, z czarną muszką, u wielu szybko wzbudził skojarzenia z innym symbolem elegancji – Agentem 007. Zamiast licencji na zabijanie, napastnik Bayernu specjalizuje się jednak oczywiście w strzelaniu goli. Tylko w tym roku zdobył ich przecież ponad 50...
center>

Najsłynniejsza polska para pojawiła się na gali jako jedna z pierwszych. Świat zachwyca się urodą Anny Lewandowskiej, która na czerwonym dywanie czuła się jak ryba w wodzie.
Po napastniku Bayernu i reprezentacji Polski też nie było widać krzty tremy. Tuż przed ceremonią znalazł chwilę, by z uśmiechem na ustach pozdrowić kibiców z Monachium.
Gdyby tylko swoją „Złotą Piłkę” mogli przyznawać również fotorepoterzy, przynajmniej jedną nagrodę mieliby już w kieszeni...

Podczas samej gali towarzystwo Lewandowski też miał nie byle jakie. Po lewej stronie: najlepszy młody piłkarz świata, Matijs De Ligt, po prawej... Lionel Messi.

„Nie wiem, kto wygra, ale wiem, że wspaniale tu być” – wyznał lakonicznie Polak. Pozostaje tylko żałować, że Robert Lewandowski plebiscytu ostatecznie nie wygrał... Ósme miejsce to oczywiście powód do dumy, ale i sporego niedosytu. Oby za rok było lepiej!

źródło:
Zobacz więcej