RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Kapitan Narwal”. Brytyjski ilustrator uczcił dzielnego Polaka z Londynu

Bob Moran, rysownik tworzący karykatury dla brytyjskiego dziennika „The Daily Telegraph” uczcił trzech mężczyzn, którzy powstrzymali terrorystę na Moście Londyńskim. Wszyscy zostali przedstawieni przez niego jako superbohaterowie, przypominający postaci z komiksów Marvela. Dzielny Polak występuje na grafice jako „Kapitan Narwal”.

Atak w Londynie. Polak pomógł obezwładnić terrorystę [WIDEO]

Jedną z osób, które w piątek pomogły powstrzymać terrorystę na Moście Londyńskim w stolicy Wielkiej Brytanii, był Polak pracujący w budynku, gdzie...

zobacz więcej

Ilustrator nawiązał w ten sposób do faktu, że Polak użył do walki z terrorystą półtorametrowego kła narwala, ssaka morskiego z rzędu waleni. Na grafice znaleźli się również: „Pieszy” oraz „Gaśnica”.

Dramatyczne wydarzenia, do których doszło w piątek wczesnym popołudniem, zaczęły się przy budynku Fishmongers' Hall, gdzie odbywała się konferencja na temat wymiaru sprawiedliwości. Sprawca najpierw groził wysadzeniem budynku w powietrze, po czym zaczął atakować nożem osoby będące w budynku. Broniły się one przy użyciu przedmiotów, które znalazły pod ręką i zdołały wypchnąć napastnika na zewnątrz, na most.

Tam terrorysta próbował atakować przypadkowych przechodniów, ale został powalony na ziemię przez osoby, które wybiegły za nim z Fishmongers' Hall.

Na jednym z nagrań z Mostu Londyńskiego (London Bridge) widać, jak dwóch mężczyzn walczy z terrorystą: jeden używając do tego gaśnicy, drugi – zdjętego ze ściany budynku Fishmongers' Hall kła narwala. Okazało się, że tym drugim mężczyzną był polski szef kuchni o imieniu Łukasz. W obezwładnieniu nożownika wziął również udział trzeci przechodzień.

źródło:
Zobacz więcej