RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ministerstwo rodziny: W przyszłym roku wzrośnie najniższa emerytura

Według ministerstwa najniższa emeretura od przyszlego roku wyniesie ponad 1000 zł (fot.pixabay/pasja1000)

Od 1 marca 2020 r., w związku z waloryzacją, minimalna emerytura wyniesie 1200 zł brutto – poinformował „Super Express” wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodał, że resort pracuje nad konkretnymi rozwiązaniami dotyczącymi 13. i 14. emerytury.

Najpierw emeryturę zmarłego inkasował syn, potem wnuk. Za pomocą kart płatniczych

Mężczyznę, który posługując się kartami płatniczymi nieżyjącego od czterech lat dziadka oraz zmarłego w kwietniu br. ojca wypłacił ponad 8 tys. zł,...

zobacz więcej

Jak powiedział wiceminister Stanisław Szwed, emerytów czeka podwyżka najniższych świadczeń. – Na rękę wyjdzie lekko ponad 1000 zł – poinformował.

Oprócz tego, jak przypomniał, trwają prace nad trzynastą emeryturą jako ustawą, która będzie od kwietnia 2020 r. i czternastą emeryturą, która będzie od 2021 r.

– Pracujemy w ministerstwie nad konkretnymi rozwiązaniami w tych sprawach - zaznaczył w „SE” Stanisław Szwed.

Według cytowanej przez dziennik, szefowej Związku Emerytów i Rencistów Elżbiety Ostrowskiej każdy krok zmierzający do poprawy sytuacji emerytów o najniższych świadczeniach jest dobry.

– Podwyższenie najniższych emerytur będziemy traktować jednak jako pierwszy krok do dalszego podwyższania świadczeń minimalnych – skomentowała.

źródło:
Zobacz więcej