RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zbigniew Boniek: Droga jest ciężka, ale w sporcie nie ma łatwo

Droga jest ciężka, ale w sporcie nie ma łatwo. Jeżeli chce się coś dobrego zrobić, to trzeba się po prostu przygotować – powiedział tuż po losowaniu Euro 2020 Zbigniew Boniek. Prezes PZPN podkreślił, że kluczowy będzie pierwszy mecz, który koniecznie trzeba wygrać.

Jacek Kazimierski o losowaniu Euro 2020: Lekko nie będzie

Hiszpania, Szwecja i zespół z baraży będą rywalami Polaków w Euro 2020. W sobotnie późne popołudnie odbyło się losowanie grup przyszłorocznych...

zobacz więcej

W sobotę w Bukareszcie odbyło się losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy 2020. Biało-Czerwoni trafili na Hiszpanię, Szwecję oraz jeden z czterech zespołów z baraży: Irlandię, Słowację, Bośnię i Hercegowinę lub Irlandię Północną. Podopieczni Jerzego Brzęczka dwa mecze rozegrają w Dublinie, a jeden – z gospodarzami – w Bilbao.

W rozmowie z TVP wyniki losowania ocenił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Zaczynamy w podobnej konfiguracji jak to było we Francji, bo jest nawet możliwość, że zagramy pierwszy mecz z Irlandią Północną, która gra w barażach. Drugi mecz gramy z Hiszpanią, tam graliśmy z Niemcami, i trzeci gramy ze Szwecją, tam graliśmy z Ukrainą, nawet te same koszulki – powiedział.

– Czyli jak to się mówi, droga jest ciężka, ale w sporcie nie ma łatwo. Jeżeli chce się coś dobrego zrobić, to trzeba się po prostu przygotować – ocenił.

Prezes PZPN zgodził się z tym, że Polska trafiła do jednej z najbardziej wymagających grup, ale jak zauważył, to są mistrzostwa Europy.

– Teraz zajmiemy się trochę logistyką. Myślę, że jutro lub pojutrze pojedziemy do Dublina, bo mamy zarezerwowane tam pewne rzeczy. Wiedząc, że gramy pierwszy i trzeci mecz w Dublinie, opcją najbardziej inteligentną byłaby ta, żebyśmy byli w Dublinie – powiedział Boniek.


Były reprezentant Polski przyznał, że nie widzi różnicy między Turcją, Szwecją, Portugalią czy Czechami. – To jest jedno i to samo. Ze wszystkimi jest ciężko wygrać. Z wieloma graliśmy w meczach towarzyskich, w meczach normalnych i mieliśmy problemy, oni tak samo mieli problemy z nami – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej