RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Losowanie grup Euro 2020 za nami. Wiemy, z kim zagrają Polacy!

Losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy za nami! Los przydzielił Polaków do grupy E, w której zmierzymy się z Hiszpanią, Szwecją i jednym z czterech zespołów z barażów: Irlandią, Słowacją, Bośnią i Hercegowiną lub Irlandią Północną. Dwa mecze rozegramy w Dublinie, jeden - z gospodarzami - w Bilbao.

Losowanie Euro 2020. Rywale Polaków wylosowani [RELACJA]

Droga jest ciężka, ale w sporcie nie ma łatwo. Jeżeli chce się coś dobrego zrobić, to trzeba się po prostu przygotować – powiedział tuż po...

zobacz więcej

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w 2020 roku, a ich nierozłącznym towarzyszem będzie liczba „12”: to właśnie w tylu różnych miastach i państwach, od 12 czerwca do 12 lipca, rywalizować będą 24 najlepsze zespoły Starego Kontynentu. Wśród nich, poza Polską, zobaczymy: Anglię, Austrię, Belgię, Chorwację, Czechy, Danię, Finlandię, Francję, Holandię, Hiszpanię, Niemcy, Portugalię, Rosję, Szwajcarię, Szwecję, Turcję, Ukrainę, Walię, Włochy oraz cztery zespoły z barażów (finalistów poznamy w marcu).

Już przed ceremonią wiadomo było, że Polaków czeka starcie z przynajmniej jedną z potęg: Włochami, Anglią, Niemcami lub Hiszpanią. Rękoma Ruuda Gullita, legendarnego holenderskiego piłkarza, los przydzielił nam tych ostatnich. Gdy graliśmy z nimi ostatni raz, w czerwcu 2010, przegraliśmy aż... 0:6. Nadarza się więc doskonała okazja do rewanżu.

Rywalem z trzeciego koszyka okazali się Szwedzi, a stawkę zamknie zespół, który wyłonią marcowe baraże. Będzie to Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Irlandia Północna lub Słowacja. Swoje mecze rozegramy 15 (Dublin), 20 (Bilbao) i 24 (Dublin) czerwca. Z każdej z grup wyjdą po dwa najlepsze zespoły, a także cztery z trzecich miejsc.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w grupie F, gdzie zmierzą się trzy wielkie firmy: Niemcy, Francuzi i Portugalczycy.

Wyniki losowania grup EURO 2020:

Grupa A: (Rzym, Baku)
Włochy
Szwajcaria
Turcja
Walia

Grupa B: (Sankt Petersburg, Kopenhaga)
Belgia
Rosja
Dania
Finlandia

Grupa C: (Amsterdam, Bukareszt)
Ukraina
Holandia
Austria
Gruzja/Białoruś/Macedonia/Kosowo

Grupa D: (Londyn, Glasgow)
Anglia
Chorwacja
Czechy
Szkocja/Izrael/Norwegia/Serbia

Grupa E: (Bilbao, Dublin)
Hiszpania
Polska
Szwecja
Bośnia i Hercegowina/Irlandia/Irlandia Północna/Słowacja

Grupa F: (Monachium, Budapeszt)
Niemcy
Francja
Portugalia
Islandia/Rumunia/Bułgaria/Węgry

źródło:
Zobacz więcej