RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

15. Forum Zarządzania Internetem odbędzie się w Katowicach

Motto przyszłorocznego IGF to „Internet United”, czyli zjednoczony. Otwarty, wolny i niepodzielony (fot. Shutterstock/ Jakub Barzycki)

Podczas zamknięcia 14. Forum Zarządzania Internetem (IGF), które w tym roku odbywało się w Berlinie, oficjalnie ogłoszono, że to Polska zorganizuje przyszłoroczną konferencję. Już wiadomo, że kolejne dyskusje o globalnej sieci odbędą się w Katowicach.

„Zwycięstwo na oczach całego świata”. Premier Morawiecki gratuluje „najlepszej w Europie”

„Viki Gabor najlepsza w Europie!” – napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu był zresztą w niedzielę obecny w...

zobacz więcej

– Ta nominacja jest ważna nie tylko dla Polski, ale i dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który historycznie walczył o wolność, a dziś bierze aktywny udział w debacie o fundamentalnych prawach rządzących Internetem – powiedziała w stolicy Niemiec wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Dodała, że "efektywna transformacja cyfrowa stanie się w przyszłości warunkiem rozwoju zarówno firm, jak i społeczeństw, a co za tym idzie – całej światowej gospodarki”.

Przyszłoroczny 15. IGF odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 2-6 listopada 2020 r.

– Historyczne miasto, leżące na styku regionów Małopolski i Śląska, w dorzeczu dwóch największych rzek Polski – Wisły i Odry, które w ubiegłym roku było także gospodarzem konferencji klimatycznej COP. Jestem przekonana, że to znakomite miejsce, by kontynuować wątki rozpoczętych w Berlinie dyskusji, ale i doświadczyć tradycyjnej polskiej gościnności – powiedziała wiceszefowa MC.

Ministerstwo poinformowało, że ruszyła już internetowa strona wydarzenia. – Stoimy u progu nowej światowej debaty o kształcie przyszłego Internetu, w której już dziś ścierają się różne poglądy i stanowiska – zaznaczyła Buk.

„Niech ten wieczór będzie dobry dla polskiej kultury, dla kina światowego”

Festiwal EnergaCamerimage to wielka firma, która świetnie wpisuje się w obszar kina światowego – powiedział podczas gali zamknięcia 27. edycji...

zobacz więcej

Motto przyszłorocznego IGF to „Internet United”, czyli zjednoczony. Internet otwarty, wolny i niepodzielony, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności.

Uczestnicy konferencja będą szukać odpowiedzi na szereg pytań. Czy Internet ma pozostać jeden – wspólny, czy zostanie rozdrobniony na wiele lokalnych – krajowych? Czy ma być regulowany? Kto powinien mieć prawo nakładania kontroli i ograniczeń? Gdzie leży granica pomiędzy służącą zapewnieniu bezpieczeństwa regulacją, a wprowadzaniem cenzury? Jak daleko powinna sięgać wolność w Internecie?

IGF to inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania Internetem. W dyskusję włączają się przedstawiciele rządów, administracji, środowisko akademickie, środowisko techniczne, biznes oraz organizacje pozarządowe.

źródło:
Zobacz więcej