RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kokaina w cukierkach. Akcja służb na Lotnisku Chopina

Za przemyt narkotyków przewidziana jest kara do 15 lat pozbawienia wolności (fot. KAS)

Ponad kilogram kokainy w cukierkach ujawnili mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w bagażu obywatelki Brazylii podróżującej do Polski – poinformowała PAP Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Wartość kontrabandy oceniono na pół miliona złotych.

3 tony kokainy na pokładzie łodzi podwodnej. Wpadli, bo zabrakło paliwa i osiedli na mieliźnie

Hiszpańska policja we współpracy z portugalskimi organami ścigania przejęła niedaleko przygranicznej miejscowości Cangas okręt podwodny z trzema...

zobacz więcej

We wtorkowym komunikacie podano, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli z przejścia „Nic do zgłoszenia” w strefie przylotów Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie, jedną z podróżujących osób. Jak wyjaśniono, poddana weryfikacji 39-letnia Brazylijka zachowywała się nerwowo.

„W bagażu rejestrowanym zatrzymanej kobiety nie znaleziono nic podejrzanego, ale sprawdzenie zawartości foliowej torby, którą miała ze sobą, przyniosła zaskakujący efekt. W reklamówce znajdowała się jedna paczka hermetycznie zapakowanych cukierków. Jak się okazało, nie były to zwyczajne cukierki, a ujawniony w nich biały proszek tylko przypominał cukier” – czytamy w komunikacie administracji skarbowej.

Wstępne badanie wykazało, że kobieta przewoziła narkotyki, a dokładna analiza wykonana w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziła, że jest to kokaina. W 53 sztukach cukierków znajdował się narkotyk o łącznej wadze ponad jednego kilograma.

W komunikacie poinformowano, że podróżna została przeszukana i poddana testom „urynowym” na obecność narkotyków w ślinie i w moczu. Kobieta przyznała się do przemytu, jednak podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota odmówiła składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. O zatrzymaniu obywatelki Brazylii powiadomiona została ambasada tego kraju.

KAS przypomina, że za przemyt narkotyków przewidziana jest kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. KAS)

źródło:

Zobacz więcej