Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Plaga aborcji w Wielkiej Brytanii. Wśród kobiet po szóstym „zabiegu” są nastolatki

W 2018 r. w Wielkiej Brytanii 143 kobiety dokonały aborcji co najmniej po raz siódmy (fot. Shutterstock/didesign021)

Wśród ponad 700 kobiet, które w 2018 r. w Wielkiej Brytanii poddały się szóstej w swoim życiu aborcji, było pięć nastolatek – podaje news.sky.com. Dane są wyjątkowo niepokojące – alarmują obrońcy życia.

Aborcja do 18. tygodnia i 48 godzin na zastanowienie. Biskupi protestują

Belgijscy biskupi sprzeciwiają się dalszemu ułatwianiu aborcji. Niespełna rok po usunięciu „dobrowolnego przerwania ciąży” z kodeksu karnego...

zobacz więcej

Portal powołuje się na oficjalne dane Departamentu Zdrowia Anglii i Walii oraz Narodową Służbę Zdrowia (NHS) Szkocji.

Według nich w 2018 r. 143 kobiety dokonały aborcji co najmniej po raz siódmy. To wzrost o 19 proc. w stosunku do 2017 r. i o 27 proc. w stosunku do 2018 r.

W minionym roku aż 718 kobiet (w tym pięć nastolatek) dokonało aborcji po raz szósty, 1298 (pięć nastolatek) – po raz piąty, 4389 (23 nastolatki) – po raz czwarty. Aż 84258 kobiet, w tym 3332 nastolatki, poddało się aborcji po raz drugi.

Jak alarmują obrońcy życia, dane te są „wyjątkowo niepokojące”. Ich zdaniem do wzrostu liczby aborcji przyczyniły się niedawne zmiany w brytyjskim prawie dotyczące ułatwień w dostępie do tabletek wczesnoporonnych.

– To ogromna zdrada bezbronnych kobiet i dziewcząt, które potrzebują pomocy, a nie aborcji – mówi Antonia Tully z Towarzystwa Ochrony Nienarodzonych Dzieci.

Danie nie obejmują Irlandii Północnej, gdzie aborcja została zalegalizowana w ostatnich tygodniach.

źródło:
Zobacz więcej