Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Obraźliwe wiadomości i groźby. Były student i jego matka mieli nękać pracowników uczelni

Młody mężczyzna miał m.in. wysyłać i publikować obraźliwe wiadomości i groźby (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Pod zarzutem uporczywego nękania i gróźb karalnych katowiccy policjanci zatrzymali 25-letniego byłego studenta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i jego matkę. Ofiarami stalkingu były m.in. studentki i pracownicy uczelni.

Wraca szkoła, wracają... nastoletni stalkerzy. „Bywają bezwzględni”

Ośmieszanie w sieci, nękanie, a nawet wkładanie do plecaka odchodów. Nastoletni dręczyciele bywają bezwzględni – pisze „Rzeczpospolita”.

zobacz więcej

Do zatrzymania doszło w Tychach. Trwa przesłuchanie obojga podejrzanych.

– Mężczyzna i jego 55-letnia matka zostali zatrzymani na polecenie katowickiej prokuratury. Zostali przewiezieni do katowickiej komendy, trwają czynności z ich udziałem – powiedziała rzeczniczka katowickiej policji Agnieszka Żyłka.

Jak mówią policjanci, osoby przebywające w mieszkaniu nie chciały otworzyć mundurowym drzwi. Policjanci musieli wejść do środka siłą.

– Oboje zostali zatrzymani w związku z nękaniem i groźbami karalnymi – dodała Żyłka. Szerszych informacji na temat stawianych podejrzanym zarzutów i ewentualnych środków zapobiegawczych policja ma udzielić w środę.

Młody mężczyzna miał m.in. wysyłać i publikować obraźliwe wiadomości i groźby, a w mediach społecznościowych tworzyć fałszywe konta swoich ofiar i zamieszczać wulgarne komentarze. Mężczyzna został wydalony z uczelni po decyzji komisji dyscyplinarnej, która uznała, że jego działania nosiły znamiona stalkingu.

źródło:

Zobacz więcej