RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gowin: Porozumienie łączące Zjednoczoną Prawicę ma silne fundamenty programowe

Jarosław Gowin: Gramy do jednej bramki (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W Sejmie odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy: PiS -Jarosława Kaczyńskiego; Porozumienia - Jarosława Gowina i Solidarnej Polski - Zbigniewa Ziobry, dotyczące umowy koalicyjnej. Po spotkaniu wycofany został projekt ustawy znoszący limit 30-krotności składki na ZUS, przeciwko któremu było ugrupowanie Jarosława Gowina.

„Jeśli projekt o 30-krotności składki ZUS nie przejdzie, możliwa modyfikacja budżetu”

Jeżeli projekt w sprawie zniesienia 30-krotności składki na ZUS nie przejdzie, trzeba będzie zmodyfikować projekt budżetu państwa – powiedział w...

zobacz więcej

Klub PiS wycofał z Sejmu projekt ustawy znoszący limit 30-krotności składki na ZUS. Oświadczenie o wycofaniu projektu ustawy skierowane do marszałek Elżbiety Witek zostało po południu opublikowane w wykazie prac legislacyjnych. Sejm miał się projektem zając we wtorek wieczorem.

Wcześniej brak poparcia dla projektu zadeklarowali nie tylko przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, ale także koalicjant PiS ze Zjednoczonej Prawicy - Porozumienie Jarosława Gowina. Ugrupowanie to przyjęło uchwałę, która zobowiązuje posłów i senatorów Porozumienia do głosowania przeciwko projektowi.

„Gramy do jednej bramki” - napisał we wtorek na Twitterze lider partii Porozumienie Jarosław Gowin.

Projekt PiS zakładający likwidację od 2020 r. górnego limitu przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i miał przynieść budżetowi dodatkowe 7,1 mld zł.

źródło:

Zobacz więcej