Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Dziennikarka „GW” próbowała zakpić z posłanki. Dostała mocną odpowiedź

Riposta Anny Siarkowskiej spotkała się z pozytywnymi komentarzami (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska skierowała złośliwą uwagę do posłanki PiS Anny Siarkowskiej, sugerując, że realizuje lewicowo-liberalne ideały. Chodziło o fakt, że posłanka „łączy macierzyństwo i pracę zawodową”. „Realizacja liberalno-lewicowych ideałów to zabijanie własnych dzieci, a nie próba łączenia pracy z ich wychowaniem” – odpowiedziała jej Siarkowska.

Znicze dobre, znicze złe – czyli kiedy „Wyborcza” pozwala Polakom uczcić pamięć o zmarłych

„Czy pamięć o zmarłych naprawdę wymaga poświęcenia dla niej środowiska?” – pytała „Gazeta Wyborcza” tuż przed dniem Wszystkich Świętych,...

zobacz więcej

Do wymiany zdań doszło na Twitterze.

„Nie wydaje Wam się urocze, że mocno konserwatywna posłanka Anna Siarkowska realizuje właśnie liberalno-lewicowe ideały i – zamiast siedzieć w domu – na sali sejmowej łączy macierzyństwo i pracę zawodową?” – napisała Wielowieyska.

Dziennikarce odpowiedziała sama posłanka. Nawiązując do postulatów legalizacji aborcji opisała, jak jej zdaniem wygląda w praktyce realizacja lewicowo-liberalnych ideałów.

Odpowiedź Siarkowskiej spotkała się z pozytywnymi reakcjami. „Brawa za ciętą ripostę!!!”, „Dominika Wielowieyska coraz częściej na Twitterze robi z siebie pośmiewisko”, „Co prawda po bandzie, ale baardzo celnie” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie się pod nią pojawiły.

źródło:
Zobacz więcej