Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Podwójne standardy posła Grabca: kto jest zdrajcą?

Grabiec nazywa zdrajcami senatorów, którzy przejdą do PiS (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec stosuje podwójne standardy wobec senatorów zmieniających partyjne barwy. W Popołudniowej rozmowie w RMF FM nazwał zdrajcami senatorów opozycji, którzy przeszliby do PiS. Tych jednak, którzy zechcą przejść do opozycji, tak już nie określa.

Karczewski do Grodzkiego: Niech pan powie, kto pana kusił, kto składał propozycję

– Absolutnie nikt nie proponował senatorowi Grodzkiemu fotela ministra zdrowia w rządzie PiS – powiedział w programie „Minęła 20” Stanisław...

zobacz więcej

W internetowej części rozmowy poseł Jan Grabiec porównuje ewentualne rozmowy PiS z senatorami opozycji do metod stosowanych przez SB. Podkreśla, że każdy z 51 senatorów opozycyjnych kandydował przeciwko kandydatowi do Senatu z PiS i temu powinien pozostać wierny.

– Jeśli ktoś przed pierwszym posiedzeniem Senatu zapisałby się do PiS, postąpiłby naprawdę w sposób niegodny, zdradziłby swoich wyborców – powiedział Grabiec. Jednak na pytanie dziennikarza czy tak samo będzie traktowany senator PiS, który będzie chciał przejść do opozycji, czyli że zostaną im zatrzaśnięte przed nosem drzwi, Grabiec odpowiada inaczej.

– Jeśli ma takie poglądy, jeśli zmienił zdanie w kwestiach programowych, będziemy się nad tym zastanawiać – mówi Grabiec. Jednocześnie dodał, że nie wszyscy będą przyjmowani otwartymi ramionami.

Te słowa rzecznika Platformy Obywatelskiej spotkały się z krytyką internautów, którzy wytykają Grabcowi hipokryzję i moralność Kalego.

źródło:
Zobacz więcej