Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zawalił się most. Ciężarówka i dwa samochody wpadły do rzeki

Wiele osób uznaje się za zaginione (fot. Twitter/PrefetOccitanie)

Jedna osoba nie żyje po zawaleniu się w poniedziałek rano mostu łączącego dwie miejscowości w pobliżu Tuluzy na południu Francji. Do rzeki wpadła ciężarówka i dwa samochody osobowe. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Most runął do zatoki. Cysterna spadła na płynące pod nim łodzie [WIDEO]

Zawalił się wysoki most rozpostarty nad zatoką we wschodnim Tajwanie. Do morza, na znajdujące się poniżej łodzie spadła cysterna. Kilka osób...

zobacz więcej

Metalowa konstrukcja łącząca Mirepoix-sur-Tarn i Bessieres, ok. 25 km na północny wschód od Tuluzy, runęła do rzeki Tarn w poniedziałek około godziny 8.10 rano.

Wskutek zawalenia się mostu do rzeki wpadł samochód ciężarowy i dwa osobowe. Zginął 15-latek podróżujący jednym z pojazdów.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Możliwych dalszych ofiar poszukują nurkowie i 80 strażaków. Region patrolują dwa śmigłowce. Wiele osób uznaje się za zaginione.

Według dziennikarzy regionalnego dziennika „La Depeche du Midi”, na most wjechała ciężarówka o wadze przekraczającej dopuszczalny limit.

Konstrukcja o długości 152 metrów i szerokości 5 metrów została wybudowana w 1935 roku, a odnowiona w 2003 roku. Władze departamentu Haute-Garonne zapewniają, że stan mostu był regularnie kontrolowany, a poniedziałkowy wypadek tłumaczą „ogromnym porannym ruchem”. We Francji jest 200-250 tys. mostów. Według wstępnych szacunków służb ok. 30 proc. z nich wymaga remontu.

źródło:

Zobacz więcej