Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Poznaj sylwetki olimpijczyków II RP. Zaprasza Muzeum Sportu i Turystyki

W trakcie imprezy artyści opowiedzą m.in. o Halinie Konopackiej czy Januszu Kusocińskim (fot. wikipedia/Cezary p)

Sylwetki największych sportowych sław odrodzonej Polski przybliżą artyści biorący udział w koncercie „Olimpijczycy II Rzeczpospolitej”. Koncert, zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbędzie się dziś (18 listopada) w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Premiera filmu „Niepospolita” w internecie [WIDEO]

Serwis internetowy niepospolita.pl, krótkometrażowy film oraz teledysk Adama Milwiw-Barona do utworu „Sex Appeal” z udziałem Natalii Lubrano – to...

zobacz więcej

Pomysłodawca, scenarzysta oraz reżyser wydarzenia, Tomasz Gęsikowski, mówił, że koncert przypomni młodym osobom, kim byli olimpijczycy II Rzeczpospolitej oraz aktorzy tego okresu.

– Opowiemy o Halinie Konopackiej, o Stanisławie Walasiewiczównie, o Marii Kwaśniewskiej, o Januszu Kusocińskim oraz o Jadzi Jędrzejowskiej. Nie zabraknie również artystów okresu międzywojennego: Adolfa Dymszy czy Jana Kiepury – zapowiedział Gęsikowski.

Podczas koncertu wystąpią aktorzy scen muzycznych i dramatycznych. Oryginalne utwory usłyszymy dzięki prywatnym zbiorom kompozytora i pianisty, Zbigniewa Rymarza. O historii polskiego sportu w II RP opowie dziennikarz sportowy Jacek Kurowski. W programie koncertu są też pokazy mody i monologi z tamtych lat.

Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się o godz. 16.00 i 19.00, jest wolny.

źródło:
Zobacz więcej