RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Irański Hulk” idzie do MMA

Sajjad Gharibi imponuje posturą (fot. IG/sajadgharibiofficial)

Irański ciężarowiec Sajjad Gharibi podbił media społecznościowe, teraz szykuje się do podboju świata sportów walki. „Irański Hulk” ma wystartować w zawodach w formule MMA.

Najpierw bójka, potem zakaz gry dla Sterlinga

Piłkarz reprezentacji Anglii, Raheem Sterling nie wystąpi w czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy w Londynie przeciwko Czarnogórze....

zobacz więcej

Gharibi, który ma na Instagramie ponad 450 tys. obserwujących, imponuje posturą. Przy wzroście 188 cm waży 178 kg. Teraz chce wykorzystać swoje walory oraz siłę w zawodach Bare Knuckle Fighting Championships (BKFC) odbywających się w formule walki na gołe pięści.

Początkowo w debiutanckim pojedynku przeciwnikiem Gharibiego miał być „Brazylijski Hulk” Romario dos Santos Alves. Kulturysta jest zaledwie gwiazdką mediów społecznościowych – ma 10 tys. obserwujących na Instagramie. Brazylijczyk zasłynął tym, że swoją muskulaturę zawdzięcza… zastrzykom z alkoholu i oleju.

Alves zrezygnował jednak z walki. „Powinienem się domyślić, że nie będzie miał odwagi stanąć ze mną twarzą w twarz w klatce” – napisał Gharibi.

Federacja BKFC poinformowała, że trwają poszukiwania nowego przeciwnika, ale walka ma się odbyć na początku przyszłego roku. Gala ma nosić nazwę: „USA kontra Iran: Trzecia Wojna Światowa”.

źródło:
Zobacz więcej