RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podejrzani o udział w zamieszkach we Wrocławiu. Nowe zdjęcia

Wizerunki osóby podejrzewanych o naruszenie prawa podczas marszu (fot. Wroclaw/policja.gov.pl)

Wrocławska policja opublikowała zdjęcia kolejnych dziesięciu podejrzanych o udział w zamieszkach po rozwiązaniu Marszu Polaków. Demonstrację organizowały środowiska narodowe z okazji Święta Niepodległości, 11 listopada. Funkcjonariusze proszą o pomoc w zidentyfikowaniu osób, które brały udział w starciach z policją.

Czternaście osób zatrzymanych, rannych trzech policjantów. Bilans marszu we Wrocławiu

14 osób zatrzymanych oraz pięć osób rannych – w tym trzech policjantów – to bilans poniedziałkowego Marszu Polaków, który został zorganizowany...

zobacz więcej

Jak mówi rzecznik komendy miejskiej, aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, do tej pory udało się zatrzymać i przesłuchać 16 osób, ale nie są to jeszcze wszyscy poszukiwani.

– Dziś publikujemy wizerunki kolejnych osób, które udało się wyłonić z materiału dowodowego, z prośbą o pomoc w identyfikacji – powiedział w sobotę rzecznik.

Informacje można zgłaszać, dzwoniąc na nr tel. 71-340-43-06 oraz 71-340-43-95 lub pisząc na adres e-mail: dyzurny@wroclaw.wr.policja.gov.pl

Do tej pory zarzuty w związku z tą sprawą usłyszało 16 osób. Odpowiedzą one za czynny udział w zbiegowisku, pomimo wiedzy, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osoby i mienie. Odpowiedzą też za znieważenie oraz groźby bezprawne, a także za czynną napaść na funkcjonariusza.

źródło:
Zobacz więcej