RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wykopał zwłoki rodziców, żeby dostać motor i gotówkę

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem nielegalnej ekshumacji (fot. Wiki GFDL/Yosri)

Mieszkaniec Mozambiku został aresztowany za wykopanie zwłok swoich rodziców oraz wujka. Za szczątki miał otrzymać od biznesmena motocykl oraz 300 dolarów – informuje BBC.

Mieszkał obok cmentarza, chciał stworzyć swój własny. Wyrok ws. kolekcjonera kości

Gdański sąd zdecydował o skierowaniu na leczenie w placówce zamkniętej Dariusza R., który przez kilka lat okradał groby z ludzkich szczątków....

zobacz więcej

Do incydentu doszło w prowincji Nampula leżącej na północy kraju. Policja zatrzymała mężczyznę, który wykopał z grobów szczątki rodziców oraz wujka, a następnie w ciągu jednej nocy usunął z nich kości.

– Szef powiedział mi, żebym znalazł kości należące do osób, które zmarły nie z powodu choroby. W zamian miałem otrzymać motocykl. Poszedłem na rodzinny cmentarz i wykopałem kości z grobów, w których leżeli mój ojciec, matka oraz wujek – opowiedział BBC.

Mężczyzna miał przekazać kości biznesmenowi zajmującemu się wydobyciem minerałów. Przedsiębiorca nie stawił się w umówionym miejscu.

Rzecznik policji przyznał, że to już piąty podobnym przypadek w tym roku. Śledczy łączą je z praktykowaniem czarnej magii, wciąż bardzo popularnym w wielu regionach Afryki.

źródło:
Zobacz więcej