RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bill Gates znów najbogatszym człowiekiem na świecie

Majątek Billa Gatesa jest wart 110 mld dolarów (fot. Microsoft/mat.pras.)

Właściciel Microsoftu Bill Gates odzyskał miano najbogatszego człowieka na świecie. Wyprzedził właściciela Amazona Jeffa Bezosa, którego majątek stopniał po spadku zysków firmy oraz kosztownym rozwodzie.

Najbogatszy człowiek świata już po rozwodzie. Była żona dostanie grube miliardy dolarów

To był najdroższy rozwód w historii. Sąd w stanie Waszyngton oficjalnie zatwierdził rozstanie prezesa koncernu Amazon Jeff Bezos i MacKenzie Bezos....

zobacz więcej

Zgodnie danymi Bloomberg Billionaires Index, majątek założyciela Microsoftu jest wart 110 mld dolarów, podczas gdy ubiegłorocznego numeru jeden – 109 mld dolarów. Gates ponownie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie w październiku, gdy akcje Amazona Bezosa straciły aż 28 proc. wartości, zaś akcje Mirosoftu zyskały aż 48 proc.

Majątek Bezosa stopniał również znacząco w lipcu po tym jak wziął rozwód. Jego była żona MacKenzie Bezos otrzymała 19,7 mln akcji Amazona warte aż 38 mld dolarów i znalazła się na 24. miejscu w zestawieniu.

Trzecią lokatę utrzymał francuski przedsiębiorca Bernard Arnault, którego majątek jest wart 103 mld dolarów. Dalej są inwestor Warren Buffett (86,6 mld dolarów) oraz założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (74,5 mld dolarów).

Gates ostatnio odniósł się do swojego majątku w odpowiedzi na propozycje podniesienia podatków dla najbogatszych złożone przez polityków Partii Demokratycznej starających się o prezydenturę, m.in. senator Elizabeth Warren. Biznesmen powiedział, że zapłacił ponad 10 mld dolarów w podatkach i mógłby zapłacić nawet 20 mld, ale gdyby kazano mu zapłacić 100 mld „musiałby porachować, czy coś by mu zostało”.

źródło:
Zobacz więcej