Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Mamy nadzieję, że ustawa ws. 30-krotności składek ZUS nie trafi do prezydenta”

Pałac Prezydencki jest krytyczny wobec ustawy PiS (fot. Cezary Kowalski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Mamy nadzieję, że ustawa dotycząca zniesienia 30-krotności składek ZUS nie trafi na biurko prezydenta – powiedział rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski w weekendowym „Super Expressie”.

„Może komuś sodówa uderzyła do głowy”. PiS i Lewica oburzone słowami Kidawy-Błońskiej

– „Jeśli poprą PiS, to znaczy, że są nic nie warci” – mówiła w TVN24 o posłach Lewicy wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Poszło o...

zobacz więcej

Jak wskazuje „SE”, w efekcie ustawy znoszącej limit 30-krotności składek ZUS wzrosną m.in. emerytury dobrze zarabiających polityków i prezesów spółek Skarbu Państwa. „Dla przykładu emerytura prezydenta Andrzeja Dudy może wzrosnąć o 7 tys. zł, a prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Włodzimierz Hereźniak może dodatkowo zyskać 18 tys. zł” – szacuje dziennik.

Z informacji gazety wynika, że krytyczny wobec ustawy PiS jest Pałac Prezydencki.

– Nie komentujemy ustaw, które jeszcze nie są uchwalone przez parlament. Mamy nadzieję, że ta ustawa nie trafi na biurko prezydenta – powiedział Spychalski.

Rzecznik rządu Piotr Müller zaznacza, że PiS nie wycofuje się z planów przyjęcia tej ustawy.

– Jak będzie gotowy cały projekt, to będziemy rozmawiać z prezydentem w całej sprawie. Liczymy, że cały parlament poprze naszą ustawę, bo ona niweluje pewne przywileje, które do tej pory funkcjonowały – powiedział Müller.

źródło:

Zobacz więcej