Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Tuleya: Byłem studentem prof. Pawłowicz. To świetny wykładowca

W opinii sędziego podczas egzaminu Pawłowicz była wyrozumiała, ale i wymagająca (fot. arch. PAP/Rafał Guz,Roman Zawistowski)

– Byłem studentem pani Pawłowicz. Jako wykładowca była bardzo ciekawą osobą – powiedział w rozmowie z portalem rp.pl znany z sympatyzowania z opozycją sędzia Igor Tuleya z Sądu Okręgowego w Warszawie.

PiS zgłosił kandydatów do TK. Jest jedno nowe nazwisko

PiS zgłosił kandydatury Roberta Jastrzębskiego, Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego – poinformował w...

zobacz więcej

Jak mówi Tuleya, na wykłady Pawłowicz przychodziło dużo studentów. Sędzia dodaje, że podczas egzaminu profesor była wyrozumiała i kulturalna, ale i wymagająca.

– Nie wiem, czy byłaby dobrym sędzią Trybunału Konstytucyjnego – dodał. Zdaniem sędziego prof. Pawłowicz jako polityk wzbudza bardzo dużo emocji i jest kontrowersyjna.

– Nie wiem, czy z takim temperamentem politycznym mogłaby być sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jako prawnik jak najbardziej – powiedział sędzia, dodając że „była bardzo krytyczna wobec takich instytucji, jak Trybunał Konstytucyjny”.

PiS zgłosił także kandydatury Roberta Jastrzębskiego i Stanisława Piotrowicza – poinformował w piątek dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

źródło:
Zobacz więcej