Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wpadł zastępca „ministra wojny” IS. Jest obywatelem Gruzji

SBU poinformowało w komunikacie, że został on zidentyfikowany na podstawie „analizy portretu” (fot. Idrees Abbas/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Na Ukrainie, dzięki współpracy tamtejszych służb bezpieczeństwa (SBU), resortu spraw wewnętrznych Gruzji i CIA zatrzymano jednego z najważniejszych przywódców Państwa Islamskiego (IS), obywatela Gruzji Al Barę Sziszaniego – poinformowały służby prasowe SBU.

„Strzeżcie się zemsty”. Kto zyska, a kto straci na śmierci Bagdadiego?

Śmierć Abu Bakra al-Bagdadiego nie oznacza końca tzw. Państwa Islamskiego, ale może zmienić układ sił w świecie dżihadystów. Na przejście wielu z...

zobacz więcej

Al Bara Sziszani jest obywatelem Gruzji, był zastępcą Abu Umara al-Sziszaniego nazywanego przez Pentagon „ministrem wojny” Państwa Islamskiego. Dostał się na Ukrainę nielegalnie w 2018 roku. SBU poinformowało w komunikacie, że został on zidentyfikowany na podstawie „analizy utrwalonego wizerunku”.

Abu Umar al-Sziszani został zabity w 2016 roku. Według Pentagonu był on prawdopodobnie jedną z ofiar amerykańskiego nalotu w Syrii. IS potwierdziło jego śmierć, podając jednak, że zginął podczas walk w irackim mieście Szarkat na południe od Mosulu.

źródło:

Zobacz więcej