Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Totalizator Sportowy odprowadzi ponad 1 mld zł podatku od gier

To pierwszy pełny rok działania sieci salonów na automatach i kasyna internetowego (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Totalizator Sportowy odprowadzi w tym roku do budżetu państwa znacznie powyżej 1 mld zł z tytułu podatku od gier, wobec ponad 900 mln zł rok wcześniej – poinformował prezes spółki Olgierd Cieślik. Wzrost wartości podatku to efekt uruchomienia sieci salonów gier na automatach i kasyna internetowego.

„Będziemy jednym z liderów w regionie”. Ambitne plany PKO BP

– Za 10 lat PKO Bank Polski będzie nie tylko liderem bankowości w Polsce, ale także jednym z liderów bankowości na rynku środkowoeuropejskim pod...

zobacz więcej

– W 2018 r. całościowe wpływy (do Skarbu Państwa), zarówno z podatku od gier, jak i z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych, przekraczały 2 mld zł, z czego samego podatku było ponad 900 mln zł - myślę, że w tym roku znacznie przekroczy on 1 mld zł – powiedział prezes podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Totalizator Sportowy otworzył w stolicy Górnego Śląska jeden z największych salonów gier na automatach – zgodnie z przepisami w takim salonie może być do 50 urządzeń; na terenie powiatu jeden automat może przypadać na tysiąc mieszkańców. W sumie w czwartym kwartale tego roku spółka otwiera sto salonów różnej wielkości – łącznie do końca 2019 r. będzie ich w Polsce około 200, z 17 rodzajami maszyn.

– Rosnąca ilość salonów przekłada się na wyniki finansowe całego Totalizatora Sportowego, które w tym roku na pewno będą rekordowe ze względu na nasze nowe obszary działalności – zarówno salony gier na automatach, jak i obszar działalności online. Wyniki będą imponujące, co przełoży się również na wpływy do Skarbu Państwa i rekordowy wpływ ponad 1 mld zł podatku od gier – powiedział prezes Cieślik.

NBP: Banki w najbliższych latach będą skupiały się na gospodarstwach domowych

Można oczekiwać, że w najbliższych latach banki będą skupiały się na gospodarstwach domowych – ocenia Narodowy Bank Polski w raporcie „Rozwój...

zobacz więcej

Spółka spodziewa się, że w związku z dynamicznym rozwojem w nowych segmentach rynku, rok 2020 będzie kolejnym rokiem wzrostu wartości odprowadzanego do budżetu państwa podatku od gier.

Teraz gracze mają dostęp do ponad 280 oryginalnych tytułów gier z ponad 500 zgromadzonych w bazie spółki. W salonie w Katowicach znajdują się automaty pięciu producentów, m.in. automatyczna ruletka.

2019 r. to pierwszy pełny rok działania sieci salonów na automatach i kasyna internetowego, prowadzonych przez Totalizator Sportowy. Możliwość prowadzenia takiej działalności dała spółce znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Firma m.in. uruchomiła sprzedaż gier liczbowych w internecie i sprowadziła do Polski Eurojackpot.

Prezes Cieślik przypomniał, że Totalizator Sportowy jest w okresie transformacji, zakładającej dynamiczne zmiany, m.in. poprzez rozwój nowych obszarów działalności, w dwa, trzy lata, wobec pięciu, siedmiu lat, jakie podobne przemiany zajęły podobnym firmom w innych krajach.

– Patrząc na wyniki, jesteśmy dumni, że nam się to udaje – podkreślił Cieślik. Przekształcenia polegają m.in. na ewolucji z tradycyjnego biznesu loteryjnego w kierunku nowoczesnych rozwiązań e-commerce.

źródło:

Zobacz więcej