RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Partia Razem o kompetencjach swojego posła: Maciek był emigrantem zarobkowym

„Wie, jakie problemy dotykają Polaków i Polki poza granicami naszego kraju” (fot. Youtube/Sejm RP)

„Poseł partii Razem Maciej Konieczny będzie zasiadał w dwóch komisjach sejmowych. Gratulujemy!” – poinformowała jego partia na Twitterze. Chodzi o komisję energii i skarbu państwa, a także spraw zagranicznych. Razem pytane przez internautę o kompetencję Koniecznego wskazało na to, że polityk w przeszłości był „emigrantem zarobkowym”.

Posłanka Lewicy przewodniczącą sejmowej komisji rodziny

Posłanka Magdalena Biejat z partii Lewica Razem została wybrana przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. – Jestem przekonana,...

zobacz więcej

W Sejmie trwają głosowania w komisjach, które mają wyłonić ich przewodniczących i wiceprzewodniczących. Jak podała partia Razem, jej nowo wybranemu posłowi Maciejowi Koniecznemu przypadł udział w Komisji Energii i Skarbu Państwa, a także Komisji Spraw Zagranicznych.

Razem we wpisie pogratulowało też posłowi nowych funkcji, zamieszczając w nim gest zaciśniętej dłoni. Gest ten w trakcie ślubowania posłów nowej kadencji Sejmu wykonał właśnie Konieczny.

Pod tweetem partii jeden z internautów zapytał o kompetencje polityka do zasiadania w takich komisjach. „Zna się chociaż na tym?” – zapytał. Razem odpowiedziało, że „Maciek był emigrantem zarobkowym na Wyspach i wie, jakie problemy dotykają Polaków i Polki poza granicami naszego kraju”. „A jeżeli mówimy o energetyce, to mamy świetny program! Zapraszamy” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej