RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ulice zablokowane przez traktory. Niemieccy rolnicy protestują przeciw polityce klimatycznej

Protestujący sprzeciwiają się m. in. niemieckiej i unijnej polityce rolnej (fot. Abdulhamid Hosbas/Anadolu Agency/Getty Images)

Od rana niemieccy rolnicy demonstrują w Hamburgu przeciw polityce rządu, która – jak mówią – pod pretekstem ochrony klimatu niszczy gospodarstwa. Protestujący zablokowali traktorami i innymi pojazdami rolniczymi ulice miasta.

Protesty europejskich rolników. Wjechali traktorami do Berlina i Strasburga

Niemieccy rolnicy blokują we wtorek traktorami i innymi pojazdami rolniczymi wiele miast w kraju. Sprzeciwiają się w ten sposób obecnej polityce...

zobacz więcej

W Hamburgu trwa dwudniowa krajowa Konferencja dotycząca ochrony środowiska i zasad wprowadzania reguł klimatycznych w produkcji rolnej. Według protestujących, restrykcyjna polityka klimatyczna i błędna polityka rolna Unii Europejskiej zagraża ich gospodarstwom rolnym i niszczy regionalną produkcję żywności.

Z siedmiu kierunków na raz od czwartej rano do Hamburga zaczęły wjeżdżać traktory. Policja w Hamburgu twierdzi, że do centrum miasta jedzie ponad 4 tys. maszyn rolniczych. Ulice w Hamburgu oraz w okolicy są całkowicie zablokowane. Korki na drogach krajowych i autostradach sięgają kilku kilometrów.

Protest zwołali rolnicy zrzeszeni w ogólnokrajowym ruchu na rzecz porozumienia. Sprzeciwiają się niemieckiej i unijnej polityce rolnej oraz umowie handlowej pomiędzy Unią Europejską i krajami Ameryki Południowej skupionymi w organizacji gospodarczej Mercosur.

Rzecznik prasowy rolniczego ruchu, który zorganizował protest, Dirk Andersen zapowiedział organizację dalszych podobnych akcji. Poprzedni taki protest, obejmujący całe Niemcy, odbył się 22 października.

źródło:
Zobacz więcej