RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Posłanka” zamiast „posła”. CIS: Niewykluczone, że sprawą zajmie się prezydium Sejmu

„Na razie przyjęta forma pozostaje obowiązująca” (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Nie można wykluczyć, że sprawa tabliczek na sali sejmowej i formy „poseł”, „posłanka” będzie dyskutowana na jednym z kolejnych Prezydiów Sejmu – przekazał Andrzej Grzegrzółka. Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu podał jednocześnie, że na razie przyjęta forma pozostaje obowiązująca.

Lewica bardziej totalna od KO? „To będzie walka o przywództwo na opozycji”

Politycy Prawa i Sprawiedliwości są przekonani, że nowa kadencja Sejmu nie będzie spokojniejsza od poprzedniej. – Na pewno to będzie bardzo ciekawy...

zobacz więcej

Posłanka Lewicy Wanda Nowicka w dniu inauguracji prac Sejmu IX kadencji napisała na Twitterze, że Kancelaria Sejmu nie uwzględniła postulatu posłanek Lewicy, by na sali sejmowej na tabliczkach przy ich miejscach widniał napis „posłanka” zamiast „poseł”.

Nowicka oświadczyła, że to niemiła niespodzianka i posłanki Lewicy będą walczyć o zmianę tabliczek. „W Sejmie RP VII kadencji byłam posłanką, w Sejmie IX kadencji jestem posłem. To jeszcze nie koniec” – napisała Nowicka.

Kancelaria Sejmu może się przychylić do postulatu Lewicy ws. zmiany tabliczek. – Nie można wykluczyć, że sprawa będzie dyskutowana na jednym z kolejnych Prezydiów Sejmu. Jednocześnie na razie przyjęta forma pozostaje obowiązująca – przekazał dyrektor CIS.

W liczącym 49 osób klubie Lewicy (SLD, Wiosna, Lewica Razem) jest 21 kobiet. Najwięcej z nich, bo aż 12, weszło do Sejmu z rekomendacji Wiosny. Pięć posłanek zostało wybranych z SLD; w sześcioosobowej reprezentacji Lewicy Razem są cztery kobiety.

źródło:

Zobacz więcej