RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polka mistrzynią świata w skoku w dal

Jednocześnie zawodniczka ustanowiła nowy rekord świata (fot. PZSN/Bartłomiej Zborowski)

Karolina Kucharczyk zdobyła mistrzostwo świata w skoku w dal w klasie T20 podczas trwających w Dubaju paralekkoatletycznych mistrzostw świata. Jednocześnie wynikiem 6,21 m zawodniczka ustanowiła nowy rekord świata.

Polak został wicemistrzem świata w karate!

Podczas Otwartych Mistrzostw Świata Karate Shinkyokushin w Tokio Maciej Mazur z Warszawskiego Bielańskiego Klubu Karate zdobył srebrny medal.

zobacz więcej

Kucharczyk zapewniła sobie złoto już pierwszym skokiem. Wynik 6, 02 m dał jej ogromną przewagę nad pozostałymi zawodniczkami i mogła się skupić na zrealizowaniu swojego celu, czyli pobiciu rekordu świata ustanowionego w zeszłym roku w Berlinie podczas mistrzostw Europy.

– Pierwszy skok był stopę sprzed deski, wiedziałam, że będą dalekie skoki. Po drugim było 6,13 m. Tak niedaleko był ten rekord świata. W czwartej próbie 6,11 m, to w piątej mówię sobie: teraz albo nigdy. Próbuję, ile się da. Byłam milimetry przed plasteliną. Wylądowałam ekstra na 6 plus. I jest – powiedziała Kucharczyk.

– Dziękuję mojemu trenerowi Bogusławowi Jusiakowi, który spędza ze mną wiele godzin na treningu. Ma tylko mnie, skupia się na mnie. To jest mój drugi ojciec – wyznała zawodniczka.

Paralekkoatletyczne mistrzostwa świata potrwają do 15 listopada. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1400 zawodników ze 120 krajów świata, w tym 42 reprezentantów Polski.

Polska ma na koncie 11 medali: dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych.

W sesji popołudniowej przedostatniego dnia do walki o medale dla Polski przystąpią: Michał Głąb (pchnięcie kulą), Łukasz Mamczarz (skok wzwyż), Jagoda Kibil (200 m), Daniel Pek i Sylwester Jaciuk (1500 m). W eliminacjach na 400 metrów zobaczymy Sabinę Stenkę-Szymańską, Justynę Franieczek i Barbarę Bieganowską.

źródło:
Zobacz więcej