RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzecznik izraelskiej armii: Operacja w Strefie Gazy zakończyła się

Izrael przeprowadził dziesiątki nalotów, zabijając co najmniej 34 Palestyńczyków (fot. Reuters/Amir Cohen)

Rzecznik izraelskiej armii oświadczył, że dwudniowa operacja militarna w Strefie Gazy „zakończyła się”; potwierdził tym samym informacje o zawieszeniu broni ogłoszone wcześniej przez organizację bojową Palestyński Islamski Dżihad.

Izrael ostrzelał palestyńskie pozycje. Jest wiele ofiar

10 Palestyńczyków zginęło w izraelskich atakach wymierzonych w palestyńskie ugrupowanie Islamski Dżihad – poinformowało we wtorek ministerstwo...

zobacz więcej

Rzecznik armii podpułkownik Awiszaj Adraee poinformował na swoim koncie na Twitterze, że podczas operacji Izrael namierzył 25 bojowników ze Strefy Gazy, w tym większość z Islamskiego Dżihadu.

Izraelskie naloty wymierzone były w „infrastrukturę terrorystyczną” na ziemi i pod ziemią, a także pozycje morskie Islamskiego Dżihadu.

We wtorek izraelskie siły zabiły w precyzyjnym ataku lotniczym w Strefie Gazy jednego z czołowych dowódców Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Bahu Abu Al-Attę, co spotkało się z natychmiastową odpowiedzią bojowników, którzy wystrzelili w kierunku Izraela serię rakiet.

Izrael przeprowadził dziesiątki nalotów, zabijając co najmniej 34 Palestyńczyków; co najmniej 60 osób zostało rannych.

Trzej Izraelczycy zostali lekko ranni odłamkami pocisków lub odłamkami szkła, a rakiety sparaliżowały południową część części kraju – podaje agencja Associated Press.

źródło:

Zobacz więcej