RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Playboy”, „CKM” i „Cosmopolitan” przestaną wychodzić. Zwolnią 70 proc. pracowników

Grudniowe numery pism będą ostatnimi na polskim rynku (fot. arch.PAP/Newscom)

Magazyny „CKM”, „Playboy”, „Cosmopolitan” i kilka innych zostaną zamknięte z końcem tego roku. Pracę straci ok. 70 proc. osób zatrudnionych w wydającej je firmie Marquard Media Polska – podaje portal Wirtualnemedia.pl.

Nie żyje twórca słynnego króliczka „Playboya”

W wieku 93 lat zmarł w Chicago Art Paul, amerykański grafik, twórca słynnego logo magazynu „Playboy”, króliczka z muszką. Informację o jego śmierci...

zobacz więcej

Według informacji portalu wydawnictwo poinformowało pracowników o planach zamknięcia wszystkich wydawanych w nim tytułów prasowych. Chodzi o magazyny „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Ich grudniowe numery będą więc ostatnimi na polskim rynku.

Pracę w firmie straci w związku z tym ok. 70 proc. pracowników. Jak podają informatorzy pisma, posunięcie takie było niezbędne, by Marquard Media Polska dalej generowało zyski. W minionym roku firma zanotowała spadek przychodów o 24 proc.

– Marquard Media Polska jest ostatnim podmiotem z całej grupy, w którym segment prasy pochłania tak duże zasoby, mimo że w przeszłości przeprowadziliśmy szereg działań restrukturyzacyjnych, mających na celu jego uzdrowienie. Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu – powiedział o tej decyzji Bijan Khezri, współwłaściciel Marquard Media Group.

Jednocześnie firma ma zrezygnować również z rozwijania witryn internetowych magazynów, z wyjątkiem ckm.pl.

W zeszłym roku w firmie pracowały na etacie przeciętnie 82 osoby, w tym 58 kobiet. W skali roku ubyło 16 pracowników.

źródło:
Zobacz więcej