Strasburg: dyskusja na temat brexitu oraz manifestacja rolników z całej Europy

W Agroparadzie w Strasburgu będą uczestniczyć rolnicy z 80 organizacji z całej Europy (fot. REUTERS/Eva Plevier)

We wtorek w Strasburgu odbędzie się drugi dzień debat europosłów na temat brexitu. Mają oni przedstawić wnioski dotyczące m.in. ewentualnej konieczności przedłużenia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W tym samym czasie przed Parlamentem Europejskim rolnicy z całej Europy organizują manifestację.

KE potwierdza, że list Johnsona jest ważny. UE rozpoczęła proces ratyfikacji umowy o brexicie

Unia Europejska zaczęła proces ratyfikacji uzgodnionej w czwartek umowy w sprawie warunków brexitu. Jak poinformowała w poniedziałek Komisja...

zobacz więcej

Deputowani wspólnie z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem podsumują rezultaty zeszłotygodniowego szczytu UE. Najważniejszym tematem ponownie będzie brexit. Chodzi o ewentualne dalsze przedłużenie procesu wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty oraz czy brytyjska Izba Gmin zaakceptuje najnowszą wersją porozumienie brexitowego.

W porządku obrad na razie jest wyłącznie dyskusja na temat brexitu, nie ma w planach ratyfikowania umowy.

Wczoraj konferencja przewodniczących PE nie podjęła decyzji w sprawie ewentualnego głosowania nad umową o brexicie. Po nadzwyczajnym dwudziestogodzinnym posiedzeniu uznano, że najpierw działania powinien podjąć Londyn.

– Wniosek jest taki, że jak oni ratyfikują, to i my będzie ratyfikowali. Na razie czekamy – powiedział po posiedzeniu Philippe Lamberts, z grupy Zielonych.

Tego samego dnia w Strasburgu poza budynkiem europarlamentu odbędzie się manifestacja rolników. 80 organizacji rolniczych z całej Europy, w tym z Polski, będzie manifestowało na ulicach Strasburga, aby domagać się bardziej przyjaznej europejskiej polityki rolnej. W południe protestujący mają dotrzeć przed bramę Parlamentu Europejskiego.

źródło:
Zobacz więcej