RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Weganka w skórzanym pasku. Kuriozalne tłumaczenia Sylwii Spurek

Sylwia Spurek tłumaczy się na Twitterze ze swojego paska (fot. PAP/Rafał Guz)

Europosłanka Wiosny Sylwia Spurek napisała na Twitterze, że „w obecnej kadencji Sejmu i Senatu będzie tylko o 1 proc. kobiet więcej niż w poprzedniej”. Internauci szybko wykazali, że jest to nieprawda. Zwrócili także uwagę na pewien charakterystyczny element ubioru europosłanki.

Spurek sugerowała, że strzelano do działaczy Greenpeace. Teraz kuriozalnie się tłumaczy

Europosłanka Wiosny Sylwia Spurek zasugerowała, że Straż Graniczna użyła automatycznej broni palnej przeciwko aktywistom Greenpeace, którzy...

zobacz więcej

„To się nazywa postęp po polsku... W nowej kadencji Sejmu i Senatu będzie, uwaga – o 1 proc. kobiet więcej niż w poprzedniej...” – napisała z rozgoryczeniem Spurek. Jeden z internautów zauważył, że jest to nieprawda i zarzucił europosłance, że nie umie liczyć.

Wyliczenia Spurek rzeczywiście są błędne. W poprzedniej kadencji w obu izbach parlamentu zasiadało łącznie 138 kobiet – 125 w Sejmie i 13 w Senacie. W obecnej kadencji w ławach sejmowych zobaczymy 131 pań. Do Senatu wybrano natomiast 24 kobiety.

Oznacza to, że w porównaniu z 2015 r. w nowym parlamencie będziemy mieli o 11 proc. kobiet więcej.

Internauci wykazali się również spostrzegawczością odnośnie ubioru Spurek. Jak zauważyli, europosłanka, która deklaruje się jako weganka i obrończyni praw zwierząt, ma na zdjęciu pasek zidentyfikowany jako produkt skórzany jednego z popularnych projektantów.

Polityk Wiosny chce ograniczyć prawo wyborcze prof. Legutki? Wpis wywołał falę krytyki

„Czy osoby z poglądami prof. Legutko powinny mieć bierne prawa wyborcze do PE? Co tacy ludzie chcą robić w Parlamencie Europejskim?” – zapytała na...

zobacz więcej

„I ty z tym paseczkiem bronisz zwierzątek?? Pokaż jeszcze swoje buty” – ironizuje jeden z użytkowników Twittera. Inny podkreślił, że Spurek już wcześniej pozowała na zdjęciach w butach, które przypominały skórzane i w szaliku z kaszmiru. Jak się okazuje, polityk ma również markową torebkę częściowo z naturalnej skóry bydlęcej.

W odpowiedzi na liczne komentarze europosłanka Wiosny wyjaśniła, że jest weganką od czterech lat, a produktów pochodzenia zwierzęcego, które kupiła przed 2015 r., nie wyrzuciła, gdyż… byłoby to nieekologiczne. Komentujący słowa Spurek twierdzą jednak, że skórzany pasek mógł być wyprodukowany po 2015 r. Zdaniem jednego z internautów może on pochodzić z kolekcji jesienno-zimowej 2018/2019.

źródło:
Zobacz więcej