„Skrzywdzony przez system”. Batalia Bonusa RPK o odroczenie odsiadki

RPK uważa, że został skrzywdzony przez system (fot. yt/Bonus RPK)

– Dostałem odmowną decyzję odnośnie odroczenia kary. Przyzwyczaiłem się już. Witamy w kraju dobrej zmiany. „Zniszczyć, zabrać, zniewolić” – tak Oliwer R. alias Bonus RPK skomentował czwartkową decyzję wolskiego sądu rejonowego. Sądu nie przekonało to, że we wrześniu raper przeszedł poważny zabieg, urodził mu się syn i nie był wcześniej karany. Bonusowi zostaje tylko kasacja do Sądu Najwyższego, ale jej skierowanie nie wstrzymuje odbycia zasądzonej kary 5 lat i 6 miesięcy więzienia.

Na razie sąd nie chce ścigać listem gończym znanego rapera

Wolski sąd nie zamierza na razie wydać listu gończego za Oliwierem R., znanym lepiej jako Bonus RPK, który 2 września miał się stawić w więzieniu....

zobacz więcej

Wolski sąd rejonowy rozpatrywał w czwartek wniosek obrońcy Oliwiera R. o odroczenie wykonania kary 5 lat i 6 miesięcy więzienia za handel narkotykami. Po południu raper poinformował na swoim profilu na Facebooku, że sąd się na to nie zgodził.

„Podupadłem na zdrowiu i urodził mi się syn. To są argumenty, które poruszałem na sprawie” – napisał Bonus, wskazując na nieprawidłowości, jakich jego zdaniem, mieli się dopuścić skruszeni przestępcy, zeznający w sprawie – tak zwane sześćdziesiątki.

– Dostałem odmowną decyzję odnośnie odroczenia kary. Przyzwyczaiłem się już. Witamy w kraju dobrej zmiany. Zniszczyć, zabrać, zniewolić – zakończył gorzko raper. Bonus RPK uważa, że został skrzywdzony przez system. Jego zdaniem, stał się kozłem ofiarnym, ponieważ, śledczy z warszawskich „pezetów” Prokuratury Krajowej, potrzebowali go do wzbudzenia zainteresowania zamknięciem gangu „Rympałka”, osławionego bossa stołecznego półświatka.

„Jestem łakomym kąskiem m.in. dla pana, aby drałować temat grupy, o której nie mam pojęcia. Ciekawe kto by się tą grupą oraz rozbiciem jej interesował, gdyby nie znany raper i kozioł ofiarny zarazem – Bonus RPK” – napisał raper.

Gangsta rap na sali sądowej. Prokuratura chce ponad 5 lat więzienia dla Bonusa RPK

Kary 5 lat i 2 miesięcy więzienia oraz 9 tys. zł grzywny i przepadku 450 tys. zł zarobionych na handlu narkotykami zażądał prokurator w procesie...

zobacz więcej

„Diabeł ponad prawem”

W maju 2019 r. Oliwier R. vel Bonus RPK, został prawomocnie skazany na 5,5 roku więzienia za handel narkotykami. Sąd uznał, że śledczy z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zebrali mocne dowody na to, że raper „brał udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci nie mniej niż 26 kg marihuany i 400 g kokainy”. Ponadto Bonus musi zapłacić 450 tys. zł przepadku korzyści z handlu narkotykami.

Kilka miesięcy później, gdy nadszedł czas zgłoszenia się do odsiadki, raper zniknął. Po jakimś czasie napisał w mediach społecznościowych, że musiał zrobić pilną operację i czeka na rozstrzygnięcie w sprawie ewentualnego odroczenia kary. W ostatnich dniach września urodził mu się syn.

Bonus RPK został zatrzymany zimą 2015 r., podczas akcji wymierzonej w gang ww. „Rympałka”. Według prokuratury raper nie działał w tym gangu, ale miał robić narkotykowe biznesy z Markiem C. ps. Niedźwiadek, który w bandzie odpowiadał za handel zabronionymi używkami. Po zatrzymaniu Oliwiera R., przeszukano jego firmę, studio nagrań, samochód i mieszkanie. Narkotyków nie znaleziono. Bonus nie przyznał się do zarzutów. Przekonywał, że jest niewinny i padł ofiarą pomówień osób, „które mogą zazdrościć mu tego, że ma firmę i poukładane życie”. Oliwier R. spędził w areszcie 9 miesięcy.

4 października ukazała się najnowsza płyta Bonusa pt. „Bloków rezydent”. Jeden z utworów: „Poprawa prawa” jest manifestem rapera i zapowiedzią dalszej batalii: „Do dziś zaciskam pięść i walczę z tym ku****wem już lat pięć / Po krzykach zrozumiałem, co jest grane / Gdzie wskazywać na winę mogą kawałki nagrane, daj spokój / Diabeł ponad prawem, karmi się krzywdzeniem ludzi / By udowodnić winę, on już nawet się nie trudzi / Wystarczą same słowa, z których nie ma, jak się bronić”.

źródło:
Zobacz więcej