Poszli na grzyby i nie wrócili. Po kilku dniach znaleziono ich martwych

Grzybiarze byli poszukiwani do kilku dni (fot. arch.PAP/Tomasz Wojtasik, zdjęcie ilustracyjne)

Po żmudnych poszukiwaniach odnaleziono ciała zaginionych seniorów, którzy kilka dni temu poszli na grzyby i od tamtej pory nie dali znaku życia. Służby przypominają, aby wyruszając do lasu, odpowiednio się przygotować.

Poszli na grzyby i zgubili się w lesie. Poszukiwania wszczęła policja

Dwa policyjne patrole z Lipna odnalazły miłośników zbierania grzybów, którzy nie potrafili znaleźć drogi powrotnej do auta i zadzwonili do służb po...

zobacz więcej

Ciało 72-letniej kobiety odnaleziono w sobotę w lesie niedaleko Łazisk w woj. opolskim. Trzy dni wcześniej kobieta umówiła się z synem na zbieranie grzybów. Nie dotarła jednak na miejsce, a mężczyzna nie mógł się z nią skontaktować, ponieważ nie miała przy sobie telefonu.

Wieczorem syn zgłosił zaginięcie matki.

Z kolei 72-letni bydgoszczanin udał się w środę 2 października na grzyby do Nowej Wsi Wielkiej. Zgubił się jednak, a następnego dnia policja natrafiła na jego samochód. Funkcjonariuszom udało się z nim porozmawiać, ale nie potrafił on wskazać swojej lokalizacji.

Potem nie można było się już do niego dodzwonić. Zwłoki mężczyzny odnaleziono w sobotę nieopodal miejscowości Piecki w woj. kujawsko-pomorskim.

Służby przypominają, że wybierając się do lasu, dobrze jest zapewnić sobie asekurację i nie jechać samotnie, szczególnie gdy słabo znamy teren. Wówczas współtowarzyszy należy mieć w zasięgu wzroku.

Gdy jednak wybieramy się w pojedynkę, dobrze jest poinformować o wyprawie bliskich i podać rejon, w jaki się udajemy oraz spodziewaną godzinę powrotu.

Warto również zwracać uwagę na stałe charakterystyczne punkty odniesienia, które mijamy, co ułatwi nam odnalezienie drogi powrotnej. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą telefon i zadbać o to, aby miał naładowaną baterię.

źródło:
Zobacz więcej