RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Flixbus w rowie. Nie żyje jedna osoba

Autobus Flixbusa przewrócił się do rowu na drodze A61 między miejscowościami Narbonne a Lézignan na południu Francji. Zginęła jedna osoba, a 17 zostało rannych. Na pokładzie znajdowało się 29 pasażerów i jeden kierowca, jak podały francuskie media. Policja prowadzi już śledztwo w tej sprawie.

Autobus szkolny przewrócił się i wpadł do rowu. Prawdopodobnie omijał koleiny

Dwanaście osób, w tym 10 dzieci trafiło do szpitala po wypadku autobusu szkolnego. Pojazd przewrócił się i wpadł do rowu najprawdopodobniej...

zobacz więcej

Do wypadku autobusu na trasie Bordeaux–Barcelona doszło w niedzielę po południu. Jedna osoba w ciężkim stanie została odwieziona śmigłowcem do szpitala w Montpellier. Tam została zoperowana.

Kierowca nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających, jak poinformowała Marie-Agnès Joly, prokurator z Narbonne.

– Kobieta kierująca pojazdem była bardzo zszokowana. Obecnie jest pod nadzorem policyjnym. Badania toksykologiczne są negatywne – powiedziała. Ze wstępnych informacji wynika, że 50-letnia kobieta miała kierować autobusem na odcinku łączącym miejscowości Perpignan i Tuluzę.

W sprawie wypadku Flixbus wydał specjalny komunikat, w którym napisano: „z przykrością potwierdzamy, że autobus na trasie Barcelona-Bordeaux obsługiwany przez naszego lokalnego partnera wziął udział w wypadku”. Spółka powiadomiła, że pasażerom zapewniona została opieka medyczna. Dodano: „Flixbus chce przekazać swoje wsparcie pasażerom, kierowcy, a także ich rodzinom i bliskim”.

źródło:
Zobacz więcej