Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Siły zbuntowanego generała zaatakowały miasto. Dziesiątki zabitych i rannych

Rząd oskarżył o atak siły zbuntowanego generała Chalify Haftara, najsilniejszego człowieka we wschodniej Libii (fot. REUTERS/Ismail Zitouny)

Co najmniej 42 osoby zginęły, a ponad 60 osób zostało rannych w ataku z powietrza na miasto Murzuk (Murzuq) na południu Libii – poinformował przedstawiciel lokalnych władz Ibrahim Omar. Około 30 osób jest w stanie ciężkim.

Nalot na areszt dla nielegalnych imigrantów. Są dziesiątki ofiar

40 osób zginęło a 80 zostało rannych – to bilans ataku lotniczego na areszt dla nielegalnych imigrantów Al-Daman na przedmieściach stolicy Libii,...

zobacz więcej

Uznawany przez wspólnotę międzynarodową rząd jedności narodowej z siedzibą w Trypolisie potwierdził na swym profilu na Facebooku, że do nalotu na Murzuk doszło w niedzielę i że jest „kilkudziesięciu zabitych i rannych wśród cywilów”.

Rząd oskarżył o atak siły zbuntowanego generała Chalify Haftara, najsilniejszego człowieka we wschodniej Libii.

Pogrążony w chaosie po obaleniu dyktatury pułkownika Muammara Kadafiego w 2011 r. północnoafrykański kraj jest rozdarty między dwoma rywalizującymi ośrodkami władzy: na zachodzie jest rząd jedności narodowej (GNA) Mustafy as-Saradża, ustanowiony w 2015 r. w Trypolisie i popierany przez ONZ, a na wschodzie – rząd samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej (ANL) w Bengazi, którego szefem ogłosił się generał Haftar.

źródło:

Zobacz więcej