RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Michel Platini aresztowany. W tle afera korupcyjna

Michel Platini, były francuski piłkarz, a później szef Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) i wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), został zatrzymany i jest przesłuchiwany w sprawie wyboru Kataru na gospodarza mistrzostw świata w 2022 roku.

„Wykorzystał stan ofiary, wywołany lekami”. Areszt dla podejrzanego o gwałt

Gdański sąd zdecydował w sobotę o tymczasowym aresztowaniu 26-letniego pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku, któremu...

zobacz więcej

Informację podaną najpierw przez francuskie media potwierdził w rozmowie z Agencją Reutera przedstawiciel francuskich organów sądowych.

Prokuratura bada możliwe nieprawidłowości przy wyborze organizatora mundialu w 2022 roku. Istnieją podejrzenia, że mogło dojść do przekupienia członków Komitetu Wykonawczego FIFA w zamian za oddanie głosu na Katar.

Od 2015 roku Platini jest wykluczony z wszelkiej działalności piłkarskiej, ponieważ cztery lata wcześniej przyjął w niejasnych okolicznościach dwa miliony franków szwajcarskich od ówczesnego szefa FIFA Josepha Blattera, obecnie również zawieszonego.

Początkowo kara Platiniego miała trwać osiem lat, ale została później skrócona do czterech i kończy się w październiku 2019 roku.

źródło:
Zobacz więcej